بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد قیاس (مقایسه هاستینگ ها) کاملا محفوظ می باشد

نحوه گرفتن درگاه پرداخت اینترنتی | بهترین درگاه پرداخت

نحوه گرفتن درگاه پرداخت اینترنتی | بهترین درگاه پرداخت
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/11/06 4 نظر

به وجود آمدن امکان استفاده از درگاه پرداخت اینترنتی برای کسب و کارها این قابلیت را فراهم کرده است که با استفاده از آن قادر به عرضه و فروش محصولات و خدمات خود به صورت آنلاین باشند. دیگر دوره اینکه برای خرید یا سفارش کوچکترین کالای فیزیکی یا انجام امور خدماتی به خارج از منزل و محل کار خود بروید به اتمام رسیده است. کافی است به یکی از سایت‌های فروشگاهی مراجعه کرده و خرید خود را برای استفاده از خدماتی که ارائه می‌دهند انجام دهید. برای اینکه امکان استفاده از پرداخت اینترنتی در سایت‌ها فراهم باشد، لازم است که درخواست خود را برای گرفتن درگاه پرداخت به شرکت‌های ارائه دهنده درگاه پرداخت اینترنتی ارسال کنید.

در این مقاله قصد داریم به معرفی نحوه گرفتن درگاه پرداخت اینترنتی بپردازیم که با استفاده از آن می‌توانید با کلیه مراحلی که باید برای گرفتن انواع درگاه پرداخت اینترنتی مستقیم و واسطه طی کنید آشنا شوید. در انتها نیز به معرفی بهترین درگاه‌های پرداخت اینترنتی که مدیران سایت‌ها از آنها استفاده کرده و رضایت کافی از آنها دارند اشاره می‌کنیم که بر اساس همین می‌توانید گزینه مناسب را برای ساخت درگاه پرداخت اینترنتی انتخاب کنید.

 

بهترین درگاه های پرداخت اینترنتیآموزش ساخت درگاه پرداخت اینترنتی و نحوه گرفتن درگاه پرداخت بانکی

 

برای گرفتن درگاه پرداخت اینترنتی دو راه دارید. یکی از راه‌ها این است که به صورت مستقیم درگاه را از شرکت‌های طرف قرارداد با بانک‌ها تهیه کنید که به این نوع درگاه‌ها درگاه مستقیم گفته می‌شود. برای گرفتن درگاه پرداخت مستقیم نیاز به داشتن نماد اعتماد خواهید داشت. راه دیگر این است که از درگاه پرداخت‌های واسط استفاده کنید. این نوع درگاه‌ها به عنوان یک واسطه عمل می‌کنند که خود آنها درگاه پرداخت را به صورت مستقیم تهیه کرده‌اند و در سایت خود این قابلیت را فراهم کرده‌اند که دیگران قادر به استفاده از پرداخت‌های اینترنتی توسط آنها باشند. در درگاه پرداخت غیر مستقیم نیازی به داشتن نماد اعتماد ندارید.

 

1- نحوه گرفتن درگاه پرداخت اینترنتی مستقیم

 

در این نوع درگاه پرداخت شما با شرکتی که طرف قرارداد با بانک است و امکان ارائه درگاه پرداخت اینترنتی به این شرکت محول شده در ارتباط هستید. اطلاعاتی که در صفحه پرداخت اینترنتی به مشتریان نمایش داده می‌شود متشکل از نام و آدرس دامنه‌ای است که هنگام درخواست درگاه پرداخت اینترنتی ثبت کرده‌اید.

این نوع درگاه‌ها مناسب سایت‌های بزرگ و پر تراکنش است که روزانه تراکنش زیادی را از مشتریان دریافت می‌کنند. به عنوان مثال اگر فروشگاه اینترنتی مثل دیجی کالا را که روزانه بیش از یک میلیارد تومان تراکنش دارد در نظر بگیرید، باید از این نوع درگاه استفاده کند. اما در سایت‌هایی که در ماه مبلغ تراکنش آنها شاید به یک میلیون تومان هم نرسد، بهتر است از همان درگاه پرداخت‌های واسط استفاده کرد. البته اگر نماد اعتماد دارید انتخاب درگاه پرداخت اینترنتی گزینه بهتری است.

از آنجایی که برای استفاده از درگاه پرداخت مستقیم به گرفتن نماد الکترونیکی از سایت ای نماد دارید و سایت شما باید دارای نماد اعتماد الکترونیکی باشد قبل از ارسال درخواست برای ثبت درگاه پرداخت مستقیم باید نماد اعتماد خود را دریافت کنید. در برخی از سایت‌ها که به صورت نشریه هستند داشتن مجوز رسانه‌های دیجیتال نیز الزامی است که در این صورت باید در سایت ساماندهی ثبت نام کرده و لوگوی ساماندهی را هم برای سایت خود دریافت کنید.

پس در حالت کلی برای استفاده از درگاه پرداخت اینترنتی مستقیم باید مراحل زیر را طی کنید:

 1. ثبت نام در سایت ای‌نماد و گرفتن نماد اعتماد الکترونیکی
 2. پر کردن فرم درخواست درگاه پرداخت به صورت اینترنتی و ارسال درخواست به شرکت پذیرنده که با بانک مورد نظر شما همکاری دارد.
 3. بررسی درخواست درگاه شما از سوی شرکت و ارسال جزییات درگاه پرداخت اینترنتی(که شامل شماره ترمینال، نام کاربری و رمز است) که در صورت موافقت به ارائه درگاه ارائه خواهد شد.
 4. ارائه فرصت یک ماهه از سوی شرکت برای ارسال قرارداد کتبی که در این صورت لازم است فرم قرارداد را همراه با امضای تمامی صفحات در دفتر ثبت اسناد رسمی تکمیل کرده و در نهایت قرارداد را در دو نسخه از طریق شرکت پست برای شرکت ارسال کنید.

در حال حاضر بر اساس محبوبیتی که هر یک از این شرکت‌های ارائه دهنده درگاه پرداخت دارند، برای ثبت درخواست درگاه در هر بانک می‌توانید از لیست زیر استفاده کنید.

پس از ارائه درگاه از سوی شرکت ارائه دهنده(ارسال مشخصات درگاه) مستندات برنامه نویسی که برای استفاده از درگاه مورد نیاز است برای شما ارسال خواهد شد که با استفاده از آن می‌توانید بستر پرداخت آنلاین را در سایت خود فراهم کنید.

مزیتی که درگاه پرداخت مستقیم دارد این است که هنگام پرداخت هزینه از طریق درگاه پرداخت، تسویه حساب خودکار در هر 24 ساعت یکبار انجام گرفته و مبلغ پرداخت شده مستقیما به حساب شما واریز می‌شود.

 

نحوه ی گرفتن درگاه پرداخت اینترنتی2- نحوه گرفتن درگاه پرداخت اینترنتی واسطه

 

این نوع درگاه‌ها به صورت یک واسطه عمل می‌کنند. یعنی خود این ارائه دهندگان درگاه پرداخت اینترنتی چند بانک را از شرکت‌های معرفی شده دریافت می‌کنند. سپس یک بخش کاربری در اختیار سایت‌ها قرار داده و با ارائه API امکان پرداخت را برای سایت‌ها فراهم می‌کنند. حال هر پرداختی که در سایت مورد نظر صورت گیرد به حساب این شرکت‌ها واریز شده و پس از به حد نصاب رسیدن مبلغ می‌توانید درخواست تسویه حساب برای دریافت مبلغ را ارسال کنید. وقتی مشتری در صفحه پرداخت شاپرک قرار دارد نام و آدرس دامنه سایت شما نمایش داده نمی‌شود و شامل نام و آدرس دامنه شرکت درگاه پرداخت قابل مشاهده است. اما می‌توانید با ارسال درخواست و پرداخت هزینه نام و آدرس سایت خود را در صفحه پرداخت نمایش دهید.

تفاوتی که در درگاه پرداخت مستقیم و واسطه وجود دارد این است که در درگاه پرداخت مستقیم کارمزدی از شما و پرداخت کننده دریافت نمی‌شود، اما در درگاه پرداخت واسط بسته به سایتی که استفاده می‌کنید بین 1 تا 2.5 درصد کارمزد از شما یا شخص پرداخت کننده کسر خواهد شد.

مزیتی که درگاه پرداخت واسط دارد در این است که نیازی به تهیه نماد اعتماد و گرفتن لوگوی ساماندهی ندارید. کافی است وارد یکی از این سایت‌ها شده و بعد از ثبت نام در سایت، اسکن کارت ملی و اسکن شناسنامه که برای احراز هویت از شما درخواست می‌شود را ارسال کنید. پس از تایید پروفایل و فراهم شدن امکان استفاده از درگاه پرداخت، آدرس سایت خود را برای دریافت درگاه پرداخت ارسال کنید. در این مرحله سایت شما بررسی شده و پس از موافقت نسبت به ارائه درگاه پرداخت، API استفاده از درگاه در اختیار شما قرار داده می‌شود. سپس می‌توانید با استفاده از افزونه‌ها و ماژول‌هایی که برای پرداخت در این درگاه‌ها طراحی شده است، امکان پرداخت را برای سیستم سایت ساز خود فراهم کنید.

پس از اینکه مبالغی را از سوی مشتریان خود دریافت کردید می‌توانید با ورود به داشبورد شماره کارت، شماره حساب، شماره شبا و سایر اطلاعاتی که برای حساب مقصد جهت واریز وجه لازم است را در پروفایل خود ثبت کرده و سپس درخواست تسویه حساب را ارسال کنید. معمولا تسویه حساب درگاه پرداخت واسطه در کمتر از 24 ساعت انجام می‌گیرد.

 

درگاه پرداخت مستقیم یا واسطه

 

حال سوالی که ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد این است که از کدام نوع درگاه پرداخت استفاده کنیم بهتر است؟ آیا استفاده از درگاه پرداخت مستقیم یا واسطه دارای مزایا و معایب خاصی است؟

اینکه از کدام نوع درگاه و حتی کدام ارائه دهنده استفاده کنید کاملا به شرایط کسب و کار و معیارهای خاص شما بستگی دارد. نکته قابل تامل این است که از یک سو به دلیل نیاز به داشتن نماد اعتماد و لوگو ساماندهی برای درگاه پرداخت مستقیم و از سوی دیگر گرفتن کارمزد و به حد نصاب رساندن موجودی برای درخواست تسویه حساب ممکن است بین دوراهی انتخاب بمانید. همین مسائل نیز خود باعث می‌شوند تا معیارهای دیگری برای انتخاب درگاه پرداخت داشته باشید. در حالت عمومی مزایا و معایب درگاه پرداخت مستقیم و واسطه می‌تواند شامل گزینه‌های زیر باشد.

 

درگاه پرداخت اینترنتی مستقیم

 

 1. استفاده از این درگاه به دلیل نیاز به برخی مجوزها و ارسال قرارداد مدتی زمانبر خواهد بود. همچنین فرصت یک ماهه برای ارسال قرارداد در همه شرکت‌ها یکسان نیست و ممکن است در برخی شرکت‌ها تا زمانی که قرارداد ارسال نشده باشد درگاه برای استفاده تایید نشود.
 2. برای استفاده از این درگاه حتما باید نماد اعتماد داشته باشید. از سوی دیگر برخی سایت‌ها هم بر اساس محوریت فعالیت خود نیاز به داشتن لوگو ساماندهی دارند.
 3. وقتی مشتری هزینه‌ای را پرداخت می‌کند مبلغ اضافه به عنوان کارمزد از وی کسر نمی‌شود. همچنین پس از پرداخت مبلغ به حساب شما نیز مبلغی کسر نخواهد شد. بنابراین استفاده از این نوع درگاه کاملا رایگان است.
 4. تسویه حساب در این نوع درگاه‌ها به صورت خودکار و پس از طی حداقل 24 ساعت از زمان پرداخت هزینه توسط مشتری صورت می‌گیرد. همچنین در روزهای جمعه و تعطیلات رسمی اگر خریدی از سمت مشتری صورت گیرد تسویه حساب با یک روز تاخیر همراه خواهد بود.
 5. از آنجایی که تسویه حساب به صورت پایا انجام می‌گیرد و این نوع تسویه حساب در ساعات اداری باید صورت گیرد، بنابراین کارمزدی کسر نشده و همچنین زمان واریز صرفا در ساعاتی فراهم است که امکان پرداخت پایا در بانک مورد نظر فعال باشد.
 6. به دلیل مستقیم بودن این نوع درگاه، افزونه و ماژول‌های پرداخت مستقیم به صورت عمومی و آماده از سوی شرکت در اختیار شما قرار نمی‌گیرد. برای فراهم کردن امکان پرداخت از نظر برنامه نویسی باید از برنامه نویس سایت خود کمک بگیرید یا اینکه سایت‌های ارائه دهنده افزونه درگاه پرداخت اینترنتی که به صورت آماده برای سیستم‌های سایت ساز در دسترس است استفاده کنید.
 7. امکان ساخت درگاه پرداخت تلگرام یا درگاه پرداخت اینستاگرام برای دریافت هزینه از طریق شبکه‌های اجتماعی در این روش فراهم نیست و حتما باید یک سایت داشته باشید.

 

درگاه پرداخت اینترنتی واسطه

 

 1. استفاده از درگاه پرداخت واسط در زمان کوتاهی فراهم است. به محض ثبت نام در سایت و ثبت آدرس سایت برای دریافت درگاه پرداخت، در کمتر از یک ساعت دامنه شما بررسی شده و پس از تایید می‌توانید API درگاه را دریافت کرده و از آن استفاده کنید.
 2. در این نوع درگاه نیازی به داشتن نماد اعتماد و لوگو ساماندهی ندارید.
 3. درگاه‌های واسط دارای کارمزد بانکی هستند که بر اساس تنظیمات اعمال شده از سوی شما روی درگاه انتخابی درصدی به عنوان کارمزد از شما یا مشتری دریافت خواهند کرد. این کارمزد پایین بوده و معمولا کمتر از 2.5 درصد مبلغ پرداخت شده است. در برخی درگاه‌ها نیز شرایطی فراهم شده که اگر مبلغ پرداختی بیش از X تومان باشد کارمزدی دریافت نشود یا اینکه نهایت کارمزدی که دریافت شود به مبلغ X تومان باشد که در این صورت هر چه مبلغ پرداختی بالاتر رود کارمزد افزایش پیدا نخواهد کرد.
 4. پس از واریز وجه توسط مشتری مبلغ به حساب شرکت واسط واریز می‌شود و برای تسویه حساب باید درخواست خود را به صورت دستی ارسال کنید. همچنین درگاه واسط دارای محدودیت در تسویه حساب است و حتما باید موجودی حساب شما بالاتر از مبلغی باشد تا بتوانید درخواست تسویه حساب را ارسال کنید.
 5. اگر تسویه حساب به صورت کارت به کارت باشد و نیاز به پرداخت سریعتر داشته باشید 500 تومان کارمزد از مبلغ پرداختی به دلیل گرفتن کارمزد از سوی بانک کسر خواهد شد. اما اگر به صورت پایا باشد رایگان خواهد بود.
 6. به دلیل وجود ماژول‌ها و افزونه‌های مختلف برای سایت سازهایی مثل وردپرس، نیازی به برنامه نویسی ندارید و با استفاده از ابزار رایگان ارائه شده می‌توانید با وارد کردن کد API برای دامنه سایت در تنظیمات ماژول، امکان پرداخت را در سایت خود فراهم کنید.
 7. امکان ساخت درگاه پرداخت تلگرام یا اینستاگرام برای دریافت هزینه از طریق شبکه‌های اجتماعی در این روش وجود دارد. حتی می‌توانید از قابلیت‌هایی مثل خواندن کد QR برای پرداخت آنلاین یا صفحه پرداخت شخصی با امکان ساخت فرم دلخواه استفاده کنید.
 8. اگر مایل هستید که نام و آدرس دامنه شما در صفحه پرداخت بانک به مشتری نمایش داده شود، امکان استفاده از این حالت به صورت مستقیم با پرداخت هزینه یا کارمزد بیشتر فراهم است.

 

مقایسه درگاه های پرداخت اینترنتی

معرفی بهترین درگاه‌های پرداخت اینترنتی

 

حال که با انواع درگاه پرداخت اینترنتی و واسط آشنا شدید، در ادامه به معرفی بهترین درگاه‌های پرداخت واسط می‌پردازم. البته در این معرفی درگاه پرداخت‌های واسطه بررسی خواهند شد. چرا که وضعیت در درگاه پرداخت مستقیم به صورت یکسان است و تفاوت خاصی در امکانات و قابلیت‌های ارائه شده وجود ندارد.

 

زرین پال چیست؟

1- درگاه پرداخت زرین پال

 

زرین پال اولین درگاه پرداخت اینترنتی بود که فعالیت خود را شروع کرد. از امکانات قابل توجه آن می‌توان به زرین کارت اشاره کرد. زرین کارت درست مشابه کارت عابر بانک است که با داشتن آن می‌توانید از کلیه دستگاه‌های خودپرداز ATM که عضو شبکه شتاب هستند امکان دریافت و انتقال وجه داشته باشید.

افرادی که دارای زرین کارت هستند برای درخواست تسویه حساب کارمزد نیم درصدی از آنها گرفته خواهد شد.

به عنوان مثال اگر موجودی شما در زرین پال یک میلیون تومان باشد و درخواست وجه را ارسال کنید، با کارمزد نیم درصد مبلغی برابر با 5.000 تومان از کل مبلغ پرداختی کسر شده و سپس 999.500 تومان به حساب شما واریز می‌شود. همچنین امکان درخواست وجه در روزهای سه شنبه کاملا رایگان است.

زرین کارت نیز این امکان را فراهم کرده است که بتوانید از امکان انتقال وجه اینترنتی به صورت کارت به کارت انجام دهید. همچنین با استفاده از اپلیکیشن موبایلی زرین پال می‌توانید به سادگی حساب خود را مدیریت کنید.

 

مزایا

 1. ارائه اپلیکیشن موبایلی و مدیریت ساده و آسان حساب
 2. ارائه درگاه پرداخت اختصاصی با نام کسب و کار شما
 3. تسویه حساب رایگان در روزهای سه شنبه
 4. امکان ساخت فرم دلخواه برای پرداخت
 5. ارائه زرین کارت
 6. پشتیبانی مناسب

معایب

 1. دریافت هزینه بالا بابت صدور زرین کارت و زرین گیت

گرفتن درگاه پرداخت از زرین پال


 

IDPay چیست؟

2- درگاه پرداخت IDpay

 

تمرکز IDpay از زمانی که شروع به فعالیت کرد روی فراهم کردن امکان صفحه پرداخت شخصی بود و پس از گذشت مدتی از فعالیت خود امکان استفاده از درگاه را برای سایت‌ها فراهم کرد. این درگاه پرداخت به واسطه علاوه بر داشتن صفحه پرداخت شخصی امکانی را فراهم کرده است که می‌توانید با استفاده از آن یک فروشگاه اینترنتی ایجاد کنید. یعنی به راحتی قادر هستید هر نوع فایل فیزیکی یا دانلودی را در فروشگاه خود اضافه کرده و به صورت اینترنتی بفروشید.

برخی از ویژگی‌های مهم آی‌دی پی عبارت است از:

 • امکان ساخت 3 فیلد دلخواه همراه با عنوان و راهنمای دلخواه برای هر فیلد با قابلیت اجباری یا اختیاری بودن پر کردن فیلد
 • امکان درخواست کد ملی، کد پستی، آدرس، ایمیل و آی‌دی تلگرام از پرداخت کننده با قابلیت اجباری و اختیاری بودن
 • امکان فعال و غیرفعال کردن فیلدهای پرداخت با قابلیت اجباری یا اختیاری کردن فیلد
 • فعال بودن اطلاع رسانی از پرداخت‌ها از طریق پیامک، ایمیل و ربات تلگرام
 • نمایش آیکن شبکه‌های اجتماعی و سایت یا وبلاگ در صفحه پرداخت شخصی
 • امکان انتخاب حساب مقصد برای واریز در صفحه پرداخت شخصی
 • انتخاب آدرس دلخواه برای صفحه پرداخت شخصی
 • انتخاب عنوان دلخواه برای صفحه پرداخت
 • انتخاب تصویر پروفایل

امکان تعریف فرم با فیلدهای مختلف برای صفحه پرداخت هم فراهم است که می توانید هر نوع اطلاعات دلخواه شامل ایمیل، تلفن، آی‌دی شبکه‌های اجتماعی و… را از پرداخت کننده دریافت کنید.

 

مزایا

 1. امکان ساخت فروشگاه و فروش محصولات و خدمات در صفحه شخصی
 2. امکان ساخت صفحه پرداخت شخصی با قابلیت تعریف انواع فیلد
 3. امکان ساخت فرم پرداخت با قابلیت لینک سفارشی
 4. امکان تبدیل شماره کارت یا شماره شبا به ID

معایب

 1. تاخیر در دریافت تسویه حساب‌ها به دلیل استفاده از واریز پایا
 2. عدم امکان تسویه حساب به صورت کارت به کارت
 3. اخذ کارمزد 500 تومان از هر مشتری
 4. پشتیبانی ضعیف

گرفتن درگاه پرداخت از ID Pay


 

نسکت پی چیست؟

3- درگاه پرداخت نکست پی (بدترین درگاه در ثبت نام)

همون اول که ثبت نام کردیم حالمون رو بهم زد حداقل نرفته از زرین پال یا سایت پی یاد بگیره 

الانم آوردیمش که نرید داخلش حساب باز کنید

توصیه اش نمی کنیم چون تستش کردیم و ایمیلی که واسه تایید حساب می فرسته هیچ لینکی نداره 

این درگاه پرداخت دیرتر از بقیه شروع به فعالیت کرده است. اما موفق شده که به خوبی عمل کرده و رشد مناسبی در طول این مدت کوتاه داشته باشد. از ویژگی‌های خوب این درگاه میتوان به کارمزد رایگان تا 45 روز پس از ثبت نام اشاره کرد که هیچ کارمزدی بابت درخواست تسویه حساب در این مدت از شما اخذ نخواهد شد.

این درگاه پرداخت دارای چند درگاه پرداخت مستقیم است که اگر به هر دلیلی مشکلی در درگاه پرداخت یک بانک رخ دهد با استفاده از سوئیچر پرداخت کننده به صورت خودکار به درگاه بانک دیگری منتقل خواهد شد.

 

مزایا

 1. امکان ثبت نام و فعال سازی اکانت در کوتاه‌ترین زمان ممکن
 2. امکان کسب درآمد از طریق معرفی اعضا
 3. کارمزد رایگان تا 45 روز
 4. تسویه حساب سریع

معایب

 1. عدم ارائه درگاه پرداخت مستقیم با نام و برند شما
 2. امکان اتصال به درگاه پرداخت دو بانک
 3. پشتیبانی ضعیف

گرفتن درگاه پرداخت از نکست پی


 

Pay چیست؟

4- درگاه پرداخت Pay

 

این درگاه متعلق به شرکت سامان کیش است که خود در زمینه ارائه درگاه پرداخت مستقم فعالیت دارد. از مزایای این درگاه پرداخت واسطه می‌توان به امکان ساخت کیف پول اشاره کرد که در مدیریت حساب کاربرد خوبی دارد. همچنین در صورتی که بخواهید مبلغی را به حساب کسانی واریز کنید که در این سایت عضو هستند، نیازی به رفتن به درگاه ندارید. کافی است به کمک همین ابزار کیف پول اطلاعات گیرنده را وارد کرده و پرداخت را به صورت داخلی انجام دهید.

اگر چند سایت داشته باشید، با استفاده از کیف پول می‌توانید گزارشات واریزی برای هر سایت را به صورت کاملا جدا از هم مدیریت کرده و حساب دخل و خرج هر سایت را به صورت جداگانه داشته باشید. در این صورت نیازی نیست که برای استفاده از درگاه از دو اکانت استفاده کنید. هر چند استفاده از دو اکانت در هیچ یک از درگاه‌ها به دلیل درخواست اطلاعات هویتی مانند شماره ملی فراهم نیست.

 

مزایا

 1. کارمزد ثابت 1 درصد برای کلیه درگاه‌های واسطه و مستقیم
 2. امکان استفاده از درگاه پرداخت مستقیم
 3. امکان ساخت فرم پرداخت
 4. امکان ساخت کیف پول
 5. پشتیبانی عالی

معایب

 1. عدم ارائه درگاه پرداخت مستقیم به هر سایتی و داشتن شرایط خاص برای درگاه پرداخت مستقیم

گرفتن درگاه پرداخت از Pay


 

PayPIng چیست؟

5- درگاه پرداخت پی پینگ

 

این درگاه پرداخت از بقیه متفاوت است و در واقع خدماتی که ارائه می‌دهد برای انتقال وجه بین کاربران می‌باشد که از طریق اپلیکیشن موبایل یا سایت صورت می‌گیرد. خدمات ارائه شده این درگاه در دو نوع شخصی و تجاری هستند که با استفاده از آن می‌توانید خدمات بانکی را برای انتقال وجه به سایرین انجام دهید.

خدمات شخصی

این نوع خدمات مناسب افراد عادی است که قصد جابجایی مبلغ را دارند. به عنوان مثال اگر قصد پرداخت هزینه برای فردی را دارید، کافی است به صفحه پرداخت شخصی فرد مراجعه کنید. سپس با استفاده از فرم یا صفحه‌ای که برای پرداخت قرار دارد مبلغ را به حساب وی واریز کنید. در این حالت نیازی به انتقال وجه از یک دستگاه ATM یا سایر روش‌ها ندارید.

این درگاه با ارائه اپلیکیشن موبایلی برای گوشی‌های هوشمند کاری کرده است که به سادگی هر چه تمام و در کوتاه‌ترین زمان ممکن بدون اینکه نیاز باشد فرد دریافت کننده عضو این سایت باشد یا این برنامه را داشته باشد هزینه را به صورت مستقیم به حساب وی واریز کنید.

کارکرد برنامه درست مانند برنامه‌هایی شبیه تلگرام است. با وارد کردن مخاطبان شما در این برنامه می‌توانید اطلاعات کارت هر مخاطب را گرفته و برای هر مخاطب وارد کنید. سپس هر زمان که نیاز به پرداخت هزینه دارید می‌توانید مخاطب را انتخاب کرده و مبلغ را به حساب وی واریز کنید.

قابلیت جدیدی نیز در این درگاه فراهم شده که امکان ساخت انواع فاکتورهای پیشرفته را به شما خواهد داد. در این صورت می توانید برای مبالغ دریافتی خود فاکتور تعریف کرده و ریز جزییات مبلغ را در فاکتور قید کنید. سپس با اشتراک گذاری فاکتور مبلغ را از فرد مورد نظر دریافت کنید.

خدمات تجاری

در این نوع خدمات می توانید استفاده تجاری داشته و از امکاناتی مانند ساخت فرم پرداخت با قابلیت‌های پیشرفته استفاده کنید. همچنین قابلیت استفاده از درگاه پرداخت در سایت نیز فراهم است که با قرار دادن یک کد ساده جاوا اسکریپت در سایت خود می‌توانید امکان دریافت هزینه از طریق سایت را نیز داشته باشید.

 

مزایا

 1. امکان ایجاد لینک پرداخت به صورت کوتاه شده و مناسب برای شبکه‌های اجتماعی
 2. امکان استفاده از صفحه اختصاصی با نام و کسب و کار شما
 3. امکان ساخت درگاه پرداخت اینترنتی شخصی
 4. پرداخت و انتقال وجه از طریق برنامه موبایل

معایب

 1. عدم امکان انتخاب کارمزد در حساب‌های نوع شخصی
 2. عدم امکان استفاده مناسب در سایت‌ها

گرفتن درگاه پرداخت از پی پینگ


 

پردانو چیست؟

6- درگاه پرداخت پردانو

 

این درگاه پرداخت دارای بیش از 10 درگاه پرداخت بانکی است که به انتخاب خود می‌توانید از هر یک از درگاه‌های مورد نظر در سایت خود استفاده کنید.

از دیگر ویژگی های منحصر به فرد این درگاه امکان پرداخت درون برنامه‌ای در اپلیکیشن‌های موبایلی است که مناسب توسعه دهندگان و تولید کنندگان برنامه‌های موبایلی است. اگر طراح و توسعه دهنده هستید و قصد استفاده از درگاه پرداخت موبایلی را دارید استفاده از پردانو بهترین انتخاب است.

با ارتقا اکانت به حساب کاربری ویژه کارمزد دریافتی در تسویه حساب به صفر رسیده و مبلغی اضافه از شما یا شخص پرداخت کننده دریافت نمی‌شود. اما دقت کنید که در این حالت تسویه حساب‌ها به صورت هفتگی انجام خواهند گرفت.

 

مزایا

 1. امکان ارائه درگاه پرداخت درون برنامه ای برای اپلیکیشن‌های موبایلی
 2. اتصال همزمان به بیش از 10 درگاه بانکی کشور
 3. امکان استفاده از درگاه واسطه و مستقیم
 4. پشتیبانی از طریق تیکت و تماس تلفنی
 5. امکان بازاریابی از طریق معرفی افراد

معایب

 1. تاخیر در تسویه حساب‌ها پایا با مبلغ بیش از 200.000 تومان

گرفتن درگاه پرداخت از پردانو


 

7-آقای پرداخت

آقای پرداخت یکی از شرکت های ارائه دهنده درگاه واسط پرداخت اینترنتی است که در اردیبهشت سال 97 فعالیت خود را آغاز کرده است. ظاهر زیبا و رابط کاربری دلنشین در سایت یکی از مزیت های خوب این سایت است. از این گذشته کارمزد پایین و ارائه بهترین خدمات و امکانات برای این درگاه از ویژگی های این سایت است.از دیگر مزیت های سایت درگاه آقای پرداخت راهنمای کامل کار با سایت و وب سرور برای برناه نویسان است. هرچند که کار با درگاه آقای پرداخت ساده است چون تمام پلاگین های مربوط به سایت سازهای مختلف را دارا است.

مزایا

 1. تسویه اتوماتیک رایگان
 2. تسویه حساب بین 3 تا 6 ساعت در پنل طلایی
 3. سوئیچر هوشمند درگاه ها
 4. تایید مدارک در کمترین زمان

معایب

 1. تسویه حساب بین 12 تا 24 ساعت در پکیج برنزی
 2. پشتیبانی در حد قابل قبول

گرفتن درگاه پرداخت از آقای پرداخت


 

8-آرین پال

امروزه ارائه محصولات نامناسب و تقلبی موجب شده تا کاربران نتوانند به هر سایتی جهت خرید اینترنتی اعتماد کنند و سبب این شده تا بیشتر سایت هایی که هنوز تازه کار هستند و کسب و کار خود را اخیرا راه اندازی کرده اند نتوانند به فروش خوبی دست پیدا کنند. آرین پال با تضمین سایت ها و فروشگاه های آنلاین موجب اعتماد کاربران به این فروشگاه ها می شود. اگر خریداران پس از پرداخت وجه محصول تقلبی دریافت کردند و یا اصلا کالایی به دستشان نرسید میتوانند شکایت خود را با آرین پال در میان بگذارند و وجه پرداختی خود را پس بگیرند.

مزایا

 1. پشتیبانی خوب
 2. قیمت پایین
 3. امکان استفاده از کلیه کارت های عضو شتاب
 4. امینت

معایب

 1. در حال حاظر معایبی برای این شرکت از سوی کاربران اعلام نشده است

گرفتن درگاه پرداخت از آرین پال


 

بیت پی

9-بیت پی 

بیت پی یکی‌از شایسته ترین درگاه پرداخت های اینترنتی واسط و منحصربه‌فرد میباشد که کار خود را اولِ شهریور 95 آغاز نموده است. بیت پی به عبارتی پی لاین دیرین میباشد که عمر متعددی درین حوزه داراست. بعداز اشتباهات فیلترینگی که برای وب سایت های درگاه واسط پرداخت افتاد با اسم دیگری در سال 95 کار خود را آغاز کرده اند و به جرئت می توان اظهار‌کرد سرویس ها خوبی را به یوزرها اینترنتی ارائه می‌دهند.

یکی مزیت های ویژه بیت پی ارائه درگاه منحصر از طرف خزانه ملت میباشد. بیت پی برای وب سایت های معتبری که تراکنش های بالایی در ماه دارا‌هستند درگاه منحصر به فرد با اسم برندشان ارائه می‌دهد ولی کارمزد زیادی هم نمی گیرد. بیت پی برای درگاه های منحصر به فرد تنها یک درصد کارمزد اخذ می‌نماید. کارمزد درگاه واسط 0.5% با سقف 5,000 تومان هست و کارمزد درگاه بدون واسطه 1% با سقف 10,000 تومان میباشد.

تسویه اکانت سریع به نحوه کارت به کارت و پایا از سایر مزایای درگاه پرداخت اینترنتی بیت پی میباشد. هر دوره از شبانه روز که بخواهید می‌توانید درخواست تسویه اکانت بدهید و در کمتر از چند ساعت در شیوه پایا مبلغ مورد نظر به اکانت شما واریز میشود.

از معایب وب سایت بیت پی نداشتن دکمه پرداخت یا فاکتور پرداخت به طور غیروابسته میباشد. البته به صورت کلی می قدرت بیت پی را یکی‌از مطمئن ترین درگاه های واسط پرداخت اینترنتی دانست.

مزایا

 1. تسویه اکانت سریع و به موقع

 2. پشتیبانی بسیار خوب

 3.  ارائه کیف پول برای یوزرها

 4. ارائه درگاه منحصر از خزانه ملت

 5. راه اندازی آنی اکانت کاربری و درگاه وبسایت

 6.  کارمزد کم روی درگاه بی واسطه

   

معایب

 1. امکان صدور فاکتور وجود ندارد

گرفتن درگاه پرداخت از بیت پی

 


درباره پرداخت واسط

10-پرداخت واسط


یکی درگاه های پرداخت واسط اینترنتی که اخیرا فعالیت خویش را استارت نموده است وب سایت ” پرداخت واسط” میباشد. بوسیله وبسایت پرداخت واسط به راحتی در کمتر از چندین دقیقه می‌توانید درگاه پرداخت آنلاین وب سایت تان را به اسم کسب و کارتان فعال‌ساز‌ی فرمائید.

از مزیت های ویژه وبسایت پرداخت واسط این میباشد که با به کار گیری از اتوماسیون پرداخت توسعه یافته ای که دارااست توانا می‌باشید تمام تراکنش های درگاه تان را به اپلیکیشن CRM خویش اتصال دهید و مدیریت فرمایید.

یکی‌از مزیت های دیگر وبسایت پرداخت واسط این میباشد که تسویه اکانت به طور آنی انجام میشود. شما هر زمان که عزم نمائید پرداخت واسط مبلغ مورد نظرتان را با شما تسویه می‌کند.

ارسال خودکار لینک و پیوند پرداخت از روش پست الکرونیکی ، پیامک و تلگرام به مشتریان هم از سایر مزیت های مخصوص تارنما پرداخت واسط میباشد. بوسیله این قابلیت و امکان دیگر نیازی نیست برای مشتریان خویش یاداوری ارسال فرمایید. تمامی چیزها اتومات برای شما انجام میگردد.

مزایای پرداخت واسط:

امکان یک پارچه سازی با اپلیکیشن های سازمانی (سی آر ام)  

ارائه درگاه با اسم برند شما

ارسال خود کار لینک و پیوند پرداخت به مشتری

سه ماه بدون پول و سوای کارمزد

ارائه افزونه های متعدد متناسب با وبسایت شما

  اتصال درگاه به خزانه دوستداشتنی شما

راه‌اندازی درگاه پرداخت در چند دقیقه

تسویه اکانت بی واسطه و مستقیم ، به وسیله کانال بانکی کشور (شاپرک)

گرفتن درگاه پرداخت از پرداخت واسط


در این مقاله سعی کردیم به کلیه مراحلی که برای گرفتن درگاه پرداخت مستقیم یا واسطه نیاز است بپردازیم که به کمک آن بتوانید با یک راهنمای جامع ابتدا تصمیم خود را برای استفاده از درگاه پرداخت مستقیم یا واسطه بگیرید و سپس بهترین درگاه پرداخت اینترنتی را بر اساس شرایط گفته شده انتخاب کنید. اگر تجربه استفاده از هر یک از درگاه پرداخت را دارید، لطفا تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

قیاس سایت مقایسه هاست

نظرات

captcha Refresh
Arman alizadeh
۱۳۹۸/۱۰/۱۷۰۰
پاسخبسیار عالی و کامل بود
زینب ولی اللهی
۱۳۹۸/۰۵/۱۲۰۰
پاسخدرمورد آقای پرداخت هم بگید که چه سرویس هایی میده
خیلی درموردش شنیدم
محمود
۱۳۹۸/۰۲/۰۹۰۰
پاسخدوست عزیز ! بی خودی تبلیغات زرین پال رو انجام ندید !
پشتیبانی فوق العاده افتضاحی که دارن ! یه سد برای خودشون ساختن که شما مجبوری تنها با 3 خانم صحبت کنی و دمه آخر ! هم ارجاعت میدن به ارسال تیکت !
تسویه حساب های زرین کارت همیشه دیر به دیر انجام میشه ! یعنی باید 48 ساعت زمان بزاری تا تسویه زرین کارتت که به ادعای خودشون زیر 12 ساعت باید انجام بشه ! 48 ساعته انجام میشه !
به جز خانم های پشتیبانی شما با هیچ یکی از روسای جمهوری زرین پال نمیتونی صحبت کنی و شکاییت رو بکنی !
تیکت ها هر 7 روز یکبار پاسخ داده میشه !
هرکسی سند و مدرک باید گفته هام خواست با کمال میل ارائه میدم !
پس از سایر درگاه ها استفاده کنید و خودتون رو به استرس و دردسرهای ساختگی زرین پال نندازید !
رسول نکوئی(مدیر)
۱۳۹۸/۱۲/۲۴۰۰

دوست عزیز باید گفت برای اینکه تسویه حساب سریعتر انجام بشه شما باید زرین کارت بخرید و اونوقت تسویه حساب سریعتر انجام میشه و پشتیبانی زرین پال هم تا جایی که ما باهاشون صحبت میکردیم بد نبود و همیشه پیگیر بودن اما الان رو نمیدونم وضعیت پشتیبانیشون به چه شکل هستش اما اگه شما کاربران عزیز از کیفیت پشتیبانی زرین پال اطلاعی دارید حتما در بخش نظرات همین مطلب ارسال کنید.

سایت قیاس

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 7

آخرین محصولات