بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد قیاس (مقایسه هاستینگ ها) کاملا محفوظ می باشد

آموزش نصب قالب وردپرس روی هاست و لوکال هاست

آموزش نصب قالب وردپرس روی هاست و لوکال هاست
چکیده این مطلب : انتشار : 1399/02/27 0 نظر

پوسته‌ها در سایت وردپرسی این امکان را به ما خواهند داد که از ظاهر دلخواه برای طراحی سایت خود استفاده کنیم. در راه‌اندازی سایت اینترنتی و داشتن یک کسب و کار موفق اینترنتی هم باید به داشتن UX و UI مناسب دقت کنیم. داشتن یک ظاهر نامناسب در سایت باعث فراری شدن کاربران شده و هیچ جذابیتی نخواهد داشت. وقتی کاربران وارد سایت ما شده و با یک ظاهر شیک و عالی روبه‌رو می‌شوند سریعا سایت را در خاطر خود نگه می دارند تا در بازدیدهای بعدی خود نیز طوری جستجو کنند که نتایج جستجو مربوط به سایت ما باشد. در این مقاله قصد دارم به آموزش نصب قالب وردپرس روی هاست و لوکال هاست بپردازم که به کمک این آموزش می‌توانید با انواع روش‌های نصب کردن قالب در وردپرس آشنا شوید.

پوسته‌ها در سایت وردپرسی این امکان را به ما خواهند داد که از ظاهر دلخواه برای طراحی سایت خود استفاده کنیم. در راه‌اندازی سایت اینترنتی و داشتن یک کسب و کار موفق اینترنتی هم باید به داشتن UX و UI مناسب دقت کنیم. داشتن یک ظاهر نامناسب در سایت باعث فراری شدن کاربران شده و هیچ جذابیتی نخواهد داشت. وقتی کاربران وارد سایت ما شده و با یک ظاهر شیک و عالی روبه‌رو می‌شوند سریعا سایت را در خاطر خود نگه می دارند تا در بازدیدهای بعدی خود نیز طوری جستجو کنند که نتایج جستجو مربوط به سایت ما باشد. در این مقاله قصد دارم به آموزش نصب قالب وردپرس روی هاست و لوکال هاست بپردازم که به کمک این آموزش می‌توانید با انواع روش‌های نصب کردن قالب در وردپرس آشنا شوید.

 
آموزش نصب قالب وردپرس روی هاست و لوکال هاست

نصب قالب وردپرس در هاست و لوکال هاست به شکلی است که روش‌های خاص خود را دارد. اما در هر صورت کاری که شما باید انجام دهید این است که پوشه مربوط به قالب وردپرس را در مسیر درستی از فایل‌های سایت در هاست یا لوکال هاست قرار دهید.

نصب قالب در وردپرس هم می‌تواند مستقیما از طریق خود پیشخوان وردپرس صورت گیرد و هم اینکه می‌تواند از طریق هاست یا لوکال هاست انجام بگیرد. برای فعال سازی قالب هم مانند مراحل نصب آن هم می‌تاونید از طریق پیشخوان وردپرس و هم از طریق هاست(که از طریق دیتابیس انجام می‌گیرد) قالب نصب شده را فعال کرده و از آن استفاده کنید.

آموزش نصب قالب وردپرس از طریق پیشخوان

برای نصب قالب در وردپرس از طریق پیشخوان ابتدا وارد پیشخوان وردپرس شده و سپس به مسیر نمایش> پوسته‌ها مراجعه کنید. با رفتن به این صفحه لیستی از قالب‌های نصب شده در سایت را می‌بینید که به راحتی می‌توانید با دکمه فعال کردن هر قالب را فعال کنید تا ظاهر سایت شما با قالب مورد نظر در دسترس قرار گیرد. یا اینکه با استفاده از دکمه سفارشی‌سازی وارد تنظیمات قالب شده و بخش‌های مختلف قالب را به دلخواه خود تنظیم کنید.

همونطور که می‌بینید این صفحه امکان مدیریت و تغییر هر یک از قالب‌های نصب شده در وردپرس را به شما خواهد داد. با کلیک روی گزینه افزودن پوسته تازه می‌توانید قالب جدیدی در وردپرس نصب کرده و پس از فعال سازی به شخصی سازی آن بپردازید.

آموزش نصب قالب وردپرس از مخزن

مخزن وردپرس که در آدرس wordpress.org/themes در دسترس قرار دارد دارای بیش از صدها هزار قالب متنوع برای سایت با موضوعات مختلف است. قالب‌های منتشر شده در مخزن وردپرس به صورت رایگان در دسترس قرار دارند که می‌توانید با نصب و فعال کردن هر یک از قالب‌های مخزن وردپرس ظاهر سایت خود را تغییر دهید.
این قالب‌ها بر اساس ویژگی‌های گوناگونی در دسترس قرار دارند که می‌توانید به صورت دسته بندی شده اقدام به جستجوی قالب از مخزن وردپرس کرده و هر قالبی که مناسب سایت شما بوده را نصب کنید. برای این منظور کافی است به مسیر نمایش> پوسته‌ها رفته و با استفاده از باکس جستجو که در بالای صفحه قرار دارد به دنبال قالب دلخواه خود بگردید.

 با استفاده از گزینه‌های شاخص، محبوب، جدید، علاقه‌مندی‌ها و فیلد جستجو می‌توانید قالب مناسب خود را یافته و با یک کلیک آن را نصب کنید. امکان مشاهده پیش نمایش در این بخش نیز قرار دارد که در صورت کلیک روی نسخه پیش نمایش، سایت شما با قالب مورد نظر نمایش داده خواهد شد که در صورت مناسب بودن کافی است روی دکمه فعال کردن کلیک کنید.


 
با کلیک روی دکمه صافی، خصوصیات هم می‌توانید ویژگی‌های قالب را که به صورت طرح‌بندی، شاخص گذاری و موضوع قالب در دسترس هست انتخاب کنید تا جستجوی هدفمندتری برای پیدا کردن قالب مدنظر داشته باشید.

آموزش تغییر و نصب قالب وردپرس

برای نصب قالب وردپرس بعد از کلیک روی دکمه افزودن پوسته تازه صفحه‌ای مشابه تصویر زیر نمایش داده می‌شود. در این مرحله برای اینکه فایل قالب خود را نصب کنید از بالای صفحه روی دکمه بارگزاری پوسته کلیک کنید تا قسمت آپلود قالب برای شما باز شود.
 
سپس روی دکمه Choose File کلیک کرده و فایل قالب را که با فرمت Zip. دانلود یا خریداری کردید را انتخاب کرده و در نهایت با کلیک روی دکمه هم اکنون نصب کن منتظر بمانید که قالب به صورت کامل آپلود شود.


 
بعد از آپلود شدن قالب صفحه‌ای مشابه تصویر بالا نمایش داده خواهد شد که دارای دکمه‌های پیش‌نمایش زنده یا فعال کردن برای مشاهده و فعال سازی قالب است. ابتدا روی دکمه پیش نمایش کلیک کنید تا نسخه نمایشی قالب را ببینید. در صورتی که مشکلی در نمایش سایت با قالب وجود نداشت، روی دکمه فعال کردن پوسته کلیک کنید تا قالب فعال شود.

آموزش ویرایش قالب وردپرس

وردپرس این قابلیت را برای شما فراهم کرده که بدون نیاز به وارد شدن به هاست یا ویرایش فایل‌های قالب از طریق FTP مستقیما از طریق خود وردپرس قادر به تغییر کدهای قالب باشید. برای این منظور به مسیر نمایش> ویرایشگر در پیشخوان وردپرس مراجعه کنید. با رفتن به این بخش به صورت پیشفرض امکان ویرایش قالبی که روی سایت فعال است فراهم خواهد بود. در صورتی که مایل به ویرایش قالب دیگری(قالب غیرفعال در وردپرس) هستید باید از قسمت پوسته‌ای را برای ویرایش برگزینید قالب مورد نظر را انتخاب کرده و سپس روی دکمه گزینش کلیک کنید تا مشابه تصویر زیر نمایش داده شود.


 
در این صورت مشابه تصویر فوق صفحه‌ای باز خواهد شد که دسترسی به انواع فایل‌های php و css قالب خواهید داشت. با انتخاب هر فایل قالب که به صورت پوشه بندی نیز در دسترس است، می‌توانید نسبت به ویرایش کدهای قالب اقدام کنید.

آموزش کار با سفارشی ساز قالب وردپرس

از نسخه 3 وردپرس قابلیتی با عنوان سفارشی سازی به منوی نمایش اضافه شد که با رفتن به این منو می‌توانید شخصی سازی‌های روی قالب را انجام دهید. در بخش سفارشی سازی این امکان برای شما فراهم شده که بتوانید به صورت دسته بندی شده کارهایی از قبیل رنگ بندی قالب، تصویر زمینه، منوها، فوتر قالب، فونت سایت، تصویر پس زمینه و بسیاری موارد دیگر که بسته به کدنویسی که روی قالب انجام گرفته را مدیریت کنید.


 
در واقع می توان گفت که بخش سفارشی سازی قالب در وردپرس یک نسخه ساده‌ای از پنل تنظیمات برای قالب است که از طریق آن می‌توانید قالب خود را شخصی سازی کنید. برخی قالب‌ها فاقد بخش تنظیمات هستند و تنظیمات قالب را روی این بخش متمرکز کرده‌اند که در صورت نیاز به تغییر تنظیمات چنین قالب‌هایی باید از منوی سفارشی سازی کمک بگیرید. همچنین این امکان در بخش سفارشی سازی فراهم شده که بتوانید در همان حالتی که قالب را شخصی سازی می‌کنید، قبل از انتشار و ذخیره تغییرات، در نسخه‌های موبایل، تبلت و دسکتاپ تغییرات را به صورت زنده ببینید تا اگر مشکلی وجود نداشت تنظیمات قالب را آپدیت کنید.

آموزش نصب قالب وردپرس از طریق هاست

در صورتی که قالب شما درون بسته نصب آسان قرار دارد فایل بسته نصبی را باز کرده و با رفتن به پوشه‌های /wp-content/themes/ پوشه قالب را پیدا کنید. سپس یکی کپی از آن تهیه کرده و یک خروجی با فرمت zip از آن تهیه کنید. اگر هم فایل قالب خود را دارید و دسترسی به پیشخوان وردپرس برای نصب قالب فراهم نیست یا اینکه در حجم آپلود فایل قالب از پیشخوان با محدودیت مواجه هستید می‌توانید قالب خود را از طریق هاست نصب کنید.

برای این منظور و برای نصب قالب وردپرس در cpanel یا نصب قالب وردپرس در دایرکت ادمین ابتدا وارد هاست خود شده و سپس به مسیر /public_html/wp-content/themes/ در File Manager هاست مراجعه کنید. بسته به کنترل پنل هاست در این مسیر باید روی دکمه آپلود کلیک کرده و فایل zip قالب خود را درون پوشه themes آپلود کنید. بعد از تکمیل شدن فرآیند آپلود روی فایل zip در هاست سی پنل راست کلیک کرده و گزینه Extract را انتخاب کنید. اگر هم از هاست دایرکت ادمین استفاده می‌کنید کافی است روی دکمه extract که در مقابل نام فایل zip قالب قرار دارد کلیک کنید.


 
بعد از اینکه فایل zip با کلیک روی extract از حالت زیپ خارج شد، خواهید دید که پوشه‌ای با نام قالب به پوشه themes اضافه خواهد شد. حالا برای فعال کردن قالب باید به مسیر نمایش> پوسته‌ها در پیشخوان وردپرس بروید.


 
می‌بینید که قالب جدید در این بخش نمایش داده خواهد شد که می‌توانید با کلیک روی دکمه فعال کردن قالب را فعال کنید.

آموزش نصب قالب وردپرس در لوکال هاست

نصب قالب در لوکال هاست هم دقیقا مشابه حالتی است که برای نصب در هاست و پیشخوان وردپرس دنبال می‌کنید. لوکال هاست این امکان را به شما خواهد داد که رایانه شخصی خود را به یک هاست و سرور تبدیل کرده و محیطی دقیقا مشابه هاست برای راه‌اندازی سایت فراهم کنید. سایتی که روی لوکال هاست راه‌اندازی شده باشد فقط روی کامپیوتری که توسط برنامه‌های لوکال هاست نصب شده در دسترس خواهد بود. مزیتی که لوکال هاست دارد در این است که می‌توانید سایت خود را طراحی کرده و پس از اتمام کار آن را به هاست و دامنه واقعی انتقال دهید که در مقالات بعدی به نحوه انجام این کار می‌پردازیم.

از هر برنامه لوکال هاست که استفاده می‌کنید، مسیری در درایور نصب شده برنامه برای آن در نظر گرفته می‌شود. در صورتی که از ویندوز استفاده کنید این مسیر در درایو C و در صورت استفاده از گنو/لینوکس در مسیر var/www/html قرار دارد.

هر پوشه‌ای که در مسیر برنامه لوکال هاست برای نصب وردپرس در نظر گرفته شده باشد، درست مشابه هاست برای قالب نیز دارای یک مسیر است که قالب نصب شده در این مسیر قرار می‌گیرد. در این حالت هم شما می‌توانید مشابه نصب قالب در روی هاست و نصب قالب از طریق پیشخوان وردپرس قالب خود را نصب کنید.

برای نصب قالب از طریق پوشه در لوکال هاست، باید به مسیری که برای نصب برنامه در نظر گرفتید رفته و سپس وارد پوشه سایت خود در لوکال هاست شوید. حال به مسیر wp-content/themes رفته و پوشه قالب خود را در این مسیر قرار دهید.


 
با قرار دادن پوشه قالب در این مسیر قالب نصب خواهد شد که برای فعال کردن قالب کافی است به مسیر نمایش> پوسته‌ها در پیشخوان وردپرس لوکال هاست رفته و قالب مورد نظر را فعال کنید. از آنجایی که لوکال هاست روی حجم 2 مگ برای آپلود محدود شده است، در صورت بالا بودن حجم قالب بیشتر از این میزان می‌توانید با قرار دادن پوشه قالب در مسیر نصب وردپرس قالب را نصب کنید.

آموزش نصب قالب وردپرس از گیت هاب

گیت هاب سایتی است که بسیاری از توسعه دهندگان برنامه نویسی به زبان‌های مختلف فایل‌هایی را که به صورت رایگان برنامه نویسی کرده‌اند را در این سایت منتشر می‌کنند. علاوه بر این گیت هاب به عنوان یک کتابخانه نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد تا برنامه نویسی خود را در محیطی امن داشته باشند.

در این سایت قالب و افزونه‌های وردپرسی نیز قرار دارد که با دانلود قالب وردپرس از گیت هاب می‌توانید به هر دو روش نصب قالب از طریق پیشخوان وردپرس یا نصب قالب از طریق هاست، اقدام به نصب قالب دلخواهی که در گیت هاب قرار دارد بکنید.


 
برای این منظور ابتدا روی دکمه سبز رنگ Clone Or Download که در صفحه قالب منتشر شده قرار دارد کلیک کنید. سپس در پنجره باز شده روی دکمه Download ZIP کلیک کنید تا فایل قالب با فرمت zip آماده شده و آن را دانلود کنید. در نهایت بعد از اینکه فایل قالب از گیت هاب دانلود شد به همان شیوه نصب از طریق پیشخوان وردپرس، نصب از طریق هاست یا نصب قالب وردپرس در لوکال هاست قالب را نصب کنید.

 
رفع خطای پیدا نشدن فایل style.css هنگام نصب قالب وردپرس

بیشترین خطای رخ داده هنگام نصب قالب وردپرس زمانی رخ می‌دهد که فایل style.css در مسیر درستی قرار نداشته باشد یا اینکه اگر هم قرار دارد خروجی که برای قالب به صورت فایل zip تهیه کرده‌اید درست نیست. به همین دلیل خواندن فایل style.css از مسیر درستی انجام نگرفته و با خطای این بسته نمی‌تواند نصب شود. پرونده style.css در این پوسته موجود نیست مواجه خواهید شد.


 
وقتی قالبی در وردپرس نصب می‌کنید به صورت خودکار(نصب از طریق پیشخوان) یا به صورت دستی(نصب از طریق هاست و لوکال هاست) لازم است که از حالت فشرده خارج شود. با خارج شدن قالب از حالت زیپ، باید پوشه‌ی قالب به مسیر /wp-content/themes/ اضافه شود. بنابراین لازم است که هنگام تهیه فایل زیپ از قالب، روی پوشه قالب راست کلیک کرده و فایل خروجی zip را تهیه کنید.

پس خروجی گرفتن از فایل zip باید طوری باشد که وقتی وارد پوشه قالب درون فایل زیپ شدید، فایل‌ها و پوشه‌های قالب به همراه فایل style.css در دسترس باشد.

رفع خطای نصب نشدن قالب وردپرس به دلیل خطای ناشناخته

زمانی که سطح دسترسی در فایل‌های وردپرس تغییر می‌کند، دسترسی به فایل‌ها و پوشه‌ها برای گروهی از کاربران خاص در دسترس خواهد بود که هر یک از این گروه‌ها نیز قابلیت خواندن و نوشتن(مشاهده و ویرایش) روی دایرکتوری یا فایل مورد نظر را خواهند داشت.

به صورت کلی این خطا زمانی به وجود می‌آید که سطح دسترسی برای فایل‌ها و پوشه‌های قالب به درستی اعمال نشده باشد. برای رفع مشکل در این حالت کافی است سطح دسترسی را برای فایل‌ها و پوشه‌های قالب تغییر دهید.

برای این منظور اگر از هاست سی پنل استفاده می‌کنید وارد هاست خود شده و روی گزینه File Manager کلیک کنید. در مرحله بعد به مسیر /public_html/wp-content/themes/ رفته و کلیه فایل‌ها و پوشه‌های قالب را بررسی کنید. در این بررسی شما باید ستون permission را بررسی کرده و اعدادی که برای هر فایل و پوشه قرار دارد را در صورت مغایرت داشتن اصلاح کنید.


 
همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید سطح دسترسی برای پوشه‌ها روی 755 و برای فایل‌ها روی 644 قرار دارد. اگر سطح دسترسی چیزی غیر از این موارد بود باید آنها را اصلاح کنید. همچنین دقت کنید که در این حالت لازم است که فایل‌های داخل هر یک از این پوشه‌ها را نیز بررسی کنید که روی حالت 644 قرار داشته باشند. برای تغییر سطح دسترسی نیز کافی است روی فایل یا پوشه مورد نظر راست کلیک کرده و گزینه Change Permissions را انتخاب کنید.


 
سپس در پنجره باز شده مقادیر ذکر شده(755 برای پوشه‌ها و 644 برای فایل‌ها) را تنظیم کرده و روی دکمه Save کلیک کنید تا سطح دسترسی فایل‌ها در هاست تغییر پیدا کند.


 
در سایر کنترل پنل‌های هاست مانند دایرکت ادمین و پلسک نیز باید همین کار را انجام دهید، با این تفاوت که تغییر سطح دسترسی در این دو کنترل پنل با ظاهری متفاوت‌تر در دسترس است.

رفع خطای محدودیت حجم آپلود هنگام نصب قالب وردپرس

وقتی از طریق پیشخوان وردپرس اقدام به نصب قالب وردپرس می‌کنید به دلیل محدودیتی که روی هاست اعمال شده است تا یک حجم خاصی قادر به آپلود فایل هستید. به عنوان نمونه اگر فایل قالب شما دارای حجم 8 مگابایت باشد در صورتی که حجم مجاز آپلود در وردپرس برای شما روی 7 مگابایت تعریف شده باشد، در این صورت قادر به نصب قالب از طریق پیشخوان نخواهید بود.

برای رفع مشکل در این حالت می‌توانید قالب را از طریق هاست نصب کنید. یا اینکه با قرار دادن کد زیر در فایل htaccess. هاست حجم آپلود را افزایش دهید.

برای این منظور به File Manager هاست رفته و در مسیری از Public_html که وردپرس نصب شده است به دنبال فایلی با نام htaccess. بگردید. از آنجایی که که فایل‌هایی که نام آنها با نقطه آغاز می‌شود، مخفی هستند برای مشاهده این فایل در هاست سی پنل لازم است روی گزینه Settings که در بالای صفحه قرار دارد کلیک کرده و پس از انتخاب تیک گزینه Show Hidden Files (dotfiles) روی دکمه Save کلیک کنید.


 
حال که فایل htaccess. نمایش داده شد روی آن راست کلیک کرده و گزینه edit را انتخاب کنید. در صفحه ویرایش فایل کدهای زیر را به انتهای فایل اضافه کنید.

php_value upload_max_filesize 256M

php_value post_max_size 256M

php_value max_execution_time 600

php_value max_input_time 600

در این آموزش سعی کردیم به روش‌های مختلفی که برای نصب قالب در وردپرس به آن نیاز دارید بپردازیم. شما به کمک این مقاله می‌توانید با انواع روش‌های نصب قالب وردپرس در محیط‌های مختلف آشنا شده و اقدام به نصب قالب بکنید.
همچنین در انتهای مقاله به معرفی برخی خطاهای رایجی که هنگام نصب قالب در وردپرس بیشتر کاربران با آن مواجه می‌شوند پرداختیم که می‌توانید به کمک آن مشکل نصب نشدن قالب در وردپرس را برطرف کنید. در صورتی که سوالی در خصوص نصب قالب وردپرس در هاست و لوکال هاست دارید با ما در ارتباط باشید.

 

نظرات

captcha Refresh
سایت قیاس

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین محصولات