بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد قیاس (مقایسه هاستینگ ها) کاملا محفوظ می باشد

آموزش رفع خطای 500 | برطرف کردن ارور Internal Server 500

آموزش رفع خطای 500  |  برطرف کردن ارور Internal Server 500
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/10/12 0 نظر

خطای 500 که عموما با پیغام 500 Internal Server در مرورگر نمایش داده می‌شود یکی از عمده خطاهای رایجی است که برای هر وبسایتی می‌تواند پیش بیاید. این خطا جزو خطاهای 5xx است که همگی خطاهای رخ داده که در محدوده عدد 500 باشند مربوط به سرور هستند. به وجود آمدن ارور 500 می‌تواند بدترین خطایی باشد که مدیر هر سایتی با هر سیستم مدیریت محتوایی آن را تجربه خواهد کرد. اگر به پیغام نمایش داده شده در این خطا دقت کنید متوجه می‌شوید که این خطا با عنوان خطای داخلی سرور یا خطای داخلی 500 نیز شناخته می‌شود که در هر صورت برای رفع خطای 500 باید از راهکارهای مختلفی استفاده کرد.

اما از آنجایی که برطرف کردن خطای 500 در سایت نیازمند این است که منشا این خطا را پیدا کنیم، قبل از هر چیزی باید ببینیم چه دلیلی باعث به وجود آمدن این خطا شده است. در صورتی که بتوانید منشا به وجود آمدن خطای داخلی سرور را شناسایی کنید نصف مسیر را برای حل مشکل پیش رفتی‌اید که باقی مسیر شامل راهکارهایی است که در این مقاله به معرفی آنها می‌پردازیم و به کمک آنها می‌توانید در زمانی کوتاه اقدام به رفع خطای 500 در وردپرس یا هر نوع سایت ساز دیگری بکنید.

 

خطای 500 یا ارور 500 Internal Server چیست؟

 

ارور 500 Internal Server که به معنی خطای داخلی سرور است یکی از متداول‌ترین خطاهای رایج HTTP است که در سایت‌ها رخ می‌دهد. از آنجایی که علت به وجود آمدن این خطا برای سرور قابل تشخیص نیست، بنابراین با این نام نمایش داده می‌شود که خطایی در سرور رخ داده است که سرور قادر به تشخیص خطا نیست و شما باید با استفاده از روش‌هایی که برای برطرف کردن خطای 500 وجود دارد منشا مشکل را شناسایی کرده و ارور 500 را در سایت برطرف کنید.

ذکر این نکته هم لازم است که چون خطای 500 باعث از دسترس خارج شدن سایت می‌شود و موتورهای جستجو نیز این خطا را تشخیص خواهند داد، بنابراین برای حفظ سئو سایت و جلوگیری از تاثیر منفی این خطا بر روی امتیازی که از موتورهای جستجو دارید، سریعا باید نسبت به برطرف کردن خطای داخلی سرور اقدام کنید. گذشته از این، موضوع فقط به موتورهای جستجو محدود نیست و به وجود آمدن ارور 500 می‌تواند روی روابط کاربری که شامل بازدیدکننده‌های سایت هستند نیز تاثیر بدی گذاشته و به بی اعتماد کردن کسب و کار آنلاین شما بینجامد.

 

آموزش رفع خطای 500 و نحوه رفع ارور Internal Server 500

 

قبل از اینکه شروع به رفع ارور 500 در سایت کنید، لازم است بدانید که این خطا سمت سرور است. بنابراین اگر شما کاربر بازدیدکننده‌ای هستید که یک سایت را مشاهده می‌کنید، قادر به رفع مشکل نیستید و مشکل به وجود آمدن ارور 500 نیز ارتباطی با اتصال اینترنتی، سیستم عامل یا مرورگر اینترنتی شما ندارد. در هر صورت لازم است که مدیریت سایت در جریان این موضوع قرار گرفته و نسبت به حل مسئله اقدام کند.

رفع خطای 500

البته گاها ممکن است که به دلیل کش شدن مرورگر در زمانی که قبلا این مشکل نیز پیش داده باشد با ارور 500 مواجه شوید. در این صورت می‌توانید برای اطمینان از اینکه خطا واقعا رخ داده است،

  • صفحه مرورگر را رفرش کنید.
  • حافظه پنهان را در مرورگر خود پاک کنید
  • کوکی‌های مرورگر را حذف کنید

خطای 500 ممکن است در تمامی صفحات و یا یک صفحه خاصی در سایت نیز مشاهده شود که احتمال به وجود آمدن این حالت بسیار پایین است. چرا که معمولا خطای رخ داده به دلیل ناسازگاری کدهای برنامه نویسی با سرور است که باعث به وجود آمدن خطای 500 شده و در کل سایت تاثیر می‌گذارد. به عنوان نمونه وقتی خطای 500 وردپرس رخ می‌دهد در بیشتر موارد به خاطر اضافه کردن کدهای برنامه نویسی به فایل functions.php یا نصب افزونه‌ای است که با سایر افزونه‌ها یا قالب سایت باعث ایجاد اختلال شده و در کل سایت خطای 500 وردپرس را می‌بینیم. اما به منظور اطمینان بیشتر حتما سعی کنید یک یا دو مورد از سایر صفحات را نیز بررسی کنید.

پیغام ارور 500 در هر سایتی می‌تواند به شکل‌های مختلفی رخ دهد. چرا که هر سیستم این قابلیت را دارد که خطای 500 رخ داده شده را سفارشی سازی کرده و پیغام دلخواهی در آن نمایش دهد. اما در حالت کلی این خطا روی حالت پیشفرض هر وب‌سرور قرار دارد که عموما پیغام‌های زیر نمایش داده می‌شوند.

500 Error

HTTP Error 500

500. That's an error

Internal Server Error

HTTP 500 Internal Error

500 Internal Server Error

HTTP 500 - Internal Server Error

همانطور که مشاهده می‌کنید در تمامی پیغام خطاهای نمایش داده شده دو عبارت 500 و Internal server مشاهده می‌شوند که بر اساس این دو کلمه میتوان به راحتی تشخیص داد که خطا به صورت خطای داخلی سرور است. این خطا در سیستم عامل‌های مختلف مانند ویندوز، اندروید، ios و… نیز به اشکال گوناگونی ممکن است نمایش داده شود. اما در هر صورت پیغام‌های خطا به یک شکل هستند که می‌توانید آنها را به راحتی برطرف کنید. در زیر تصویری از این خطا را در مرورگر کاربران مشاهده می‌کنید.

آموزش رفع ارور Internal Server Error

تصویر زیر هم نمونه‌ای از خطای 500 است که سفارشی سازی شده است. این خطا سفارشی سازی شده مربوط به سایت readme است که نمونه آن را در تصویر می‌بینید.

نکته: لازم است در زمانی که با پیغام خطاهای 500 مواجه می‌شوید به عنوان صفحه مرورگر نیز دقت کنید. چرا که گاها این خطا در بعضی از مرورگرها با پیغام The website cannot display the page نمایش داده می‌شود که در حالتی که خطای 405 رخ دهد نیز همین خطا نمایش داده می‌شود. بنابراین باید حتما برای مطمئن شدن از این موضوع که خطا 500 است عنوان صفحه مرورگر را نیز بررسی کنید.

پیدا کردن منشا خطای داخلی سرور می‌تواند ساده و یا آسان باشد، چرا که این مشکل هم می‌تواند از سمت سرور باشد و هم از طریق برنامه نویسی که اشتباها در سایت انجام گرفته است. بنابراین باید برای رفع خطا قبل از هر چیزی منشا دقیق مشکل را شناسایی کنید. حال که با مثال‌هایی از ارور 500 آشنا شده و دانستید که منشا مشکل می‌تواند از چه بخش‌هایی باشد در ادامه به معرفی روش‌های برطرف کردن ارور 500 در انواع سیستم‌های مدیریت محتوا و پلتفرم‌های آنلاین می‌پردازم که به کمک این روش‌های می‌توانید خطای 500 رخ داده شده را به راحتی برطرف کنید.

 

رفع خطای 500 سمت برنامه نویسی

 

همانطور که اشاره شد خطای 500 می‌تواند به خاطر اختلال در کدهای برنامه نویسی سایت نیز رخ داده باشد که در این صورت سه حالت زیر بیشترین علت موضوع هستند.

  1. تغییر سطح دسترسی فایل‌ها یا همان Permissions: در صورتی که سطح دسترسی فایل‌ها در سرور و هاست تغییر داده شده باشد، کاربرانی که بازدیدکننده هستند به این فایل‌ها دسترسی نخواهند داشت. بنابراین اسکریپت برنامه نویسی به درستی اجرا نخواهد شد که در نهایت خطای 500 رخ خواهد داد. بیشترین دلیل به وجود آمدن این خطا نیز گاها همین مسئله است. به عنوان نمونه در سیستم مدیریت محتوای وردپرس در حالتی که از بسته نصب آسان وردپرس استفاده می‌شود، گاها سطح دسترسی فایل‌ها به دلایل مختلف یکسان نبوده و بعد از نصب بسته آسان وقتی سایت را برای اینکه به درستی کار نصب را انجام داده باشید بررسی می‌کنید با خطای 500 مواجه می‌شود که در این حالت می‌توانید با اصلاح دسترسی فایل‌ها و پوشه‌ها در هاست مشکل را برطرف کنید.
  2. وقفه در اجرای PHP یا php timeout: گاها نیز این مسئله به دلیل ایجاد وقفه زمانی در اجرای کدهای PHP به وجود می‌آید. منظور از وقفه این است که در مدت زمان تعیین شده timeout کدهای اسکریپت اجرا نشوند. یا اینکه شما از یک منبع خارجی دیگری برای اجرای اسکریپت استفاده کنید که برای مدتی آن منبع از دسترس خارج شود که در این صورت نیز روی اسکریپت تاثیر گذاشته و باعث ایجاد خطای internal server error 500 خواهد شد.
  3. خطا در کدنویسی فایل htaccess: فایل htaccess. که جزو فایل‌های مخفی هاست است و وظایفی را بر عهده دارد نیز گاها باعث ایجاد این مسئله می‌شود. اما اینکه دلیل این خطا باشد احتمال خیلی کمتری دارد، چرا که این فایل زیاد دستخوش تغییرات نیست و در طول فعالیت چند ساله سایت تقریبا ثابت است. در عمومی‌ترین حالت اگر منشا خطای 500 این فایل باشد مربوط به تنظیمات php خواهد بود که معمولا با php_admin و یا php_flag آغاز می‌شوند.

 خطای 500 در وردپرس

 

رفع خطای 500 در وردپرس(H2)

 

خطای 500 در وردپرس می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در ادامه به نحوه برطرف کردن خطای 500 در وردپرس خواهم کرد. در حالتی که خطای داخلی سرور در وردپرس رخ داده باشد عموما باید بتوانید با استفاده از پنج روش زیر مشکل را برطرف کنید.

 

1- تغییر سطح دسترسی فایل‌ها و پوشه‌ها

 

در صورتی که چنین حالتی رخ داده باشد باید به File Manager هاست خود مراجعه کرده و سطح دسترسی برای فایل‌ها در وردپرس را بررسی کنید. زمانی که سطح دسترسی در فایل‌های وردپرس تغییر می‌کند، دسترسی به فایل‌ها و پوشه‌ها برای گروهی از کاربران خاص در دسترس خواهد بود که هر یک از این گروه‌ها نیز قابلیت خواندن و نوشتن(مشاهده و ویرایش) روی دایرکتوری یا فایل مورد نظر را خواهند داشت. پس اگر حالتی رخ دهد که برای گروهی از این کاربران دسترسی به فایل یا پوشه مورد نظر فراهم نباشد خطای 500 رخ خواهد داد که برای رفع این مشکل کافی است سطح دسترسی فایل‌ها در هاست را تغییر دهید.

برای این منظور اگر از هاست سی پنل استفاده می‌کنید وارد هاست خود شده و روی گزینه File Manager کلیک کنید. در مرحله بعد به مسیر Public_html رفته و در جایی که وردپرس را نصب کرده‌اید کلیه پوشه‌ها و فایل‌های اسکریپت وردپرس که معمولا با wp آغاز می‌شوند را بررسی کنید. در این بررسی شما باید ستون permission را بررسی کرده و اعدادی که برای هر فایل و پوشه قرار دارد را در صورت مغایرت داشتن اصلاح کنید.

تغییر سطح دسترسی فایل‌ها و پوشه‌ها

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید سطح دسترسی برای پوشه‌ها روی 755 و برای فایل‌ها روی 644 قرار دارد. اگر سطح دسترسی چیزی غیر از این موارد بود باید آنها را اصلاح کنید. همچنین دقت کنید که در این حالت لازم است که فایل‌های داخل هر یک از این پوشه‌ها را نیز بررسی کنید که روی حالت 644 قرار داشته باشند. برای تغییر سطح دسترسی نیز کافی است روی فایل یا پوشه مورد نظر راست کلیک کرده و گزینه Change Permissions را انتخاب کنید.

Change Permissions

سپس در پنجره باز شده مقادیر ذکر شده(755 برای پوشه‌ها و 644 برای فایل‌ها) را تنظیم کرده و روی دکمه Save کلیک کنید تا سطح دسترسی فایل‌ها در هاست تغییر پیدا کند.

ذخیره تغییرات سطح دسترسی

در سایر کنترل پنل‌های هاست مانند دایرکت ادمین و پلسک نیز باید همین کار را انجام دهید، با این تفاوت که تغییر سطح دسترسی در این دو کنترل پنل با ظاهری متفاوت‌تر در دسترس است.

 

2- بررسی فایل htaccess.

 

از دیگر دلایل به وجود آمدن ارور 500 وردپرس به فایل htaccess. برمی‌گردد که برای مطمئن شدن از این موضوع می‌توانید نام این فایل را به نام دیگری تغییر داده و بررسی کنید که آیا مشکل حل شده است یا خیر. برای این منظور به File Manager هاست رفته و در مسیری از Public_html که وردپرس نصب شده است به دنبال فایلی با نام htaccess. بگردید. از آنجایی که که فایل‌هایی که نام آنها با نقطه آغاز می‌شود، مخفی هستند برای مشاهده این فایل در هاست سی پنل لازم است روی گزینه Settings که در بالای صفحه قرار دارد کلیک کرده و پس از انتخاب تیک گزینه Show Hidden Files (dotfiles) روی دکمه Save کلیک کنید.

نمایش فایل های مخفی در سی پنل

حال پس از نمایش فایل روی آن راست کلیک کرده و پس از انتخاب گزینه Rename نام این فایل را به htaccess1. یا هر نام دلخواه دیگری تغییر دهید. بعد از تغییر نام صفحه‌ای که با خطای 500 در آن مواجه شدید را باز کرده و رفرش کنید. در صورتی که مشکل برطرف شده بود وارد پیشخوان وردپرس شده و به مسیر تنظیمات> پیوندهای یکتا مراجعه کنید. حال روی دکمه ذخیره تغییرات که در انتهای صفحه قرار دارد کلیک کنید تا فایل htaccess. جدید مجددا ساخته شود. در این صورت خطای 500 در صورتی که از سمت این فایل باشد برطرف خواهد شد.

در صورتی که از هاست دایرکت ادمین استفاده می‌کنید هم کافی است همین مراحل را طی کنید، با این تفاوت که در اینجا ظاهر کار متفاوت است. بعد از وارد شدن به File Manager دایرکت ادمین به مسیر public_html رفته و روی دکمه Rename که در مقابل فایل htaccess. قرار دارد کلیک کنید. حال نام فایل را به htaccess1. تغییر داده و آدرس صفحه‌ای از سایت را که با این ارور مواجه شدید را وارد کرده و صفحه را رفرش کنید تا ببینید مشکل برطرف شده است یا خیر! اگر مشکل برطرف شده بود حالا به پیشخوان وردپرس رفته و مشابه کاری که در هاست سی پنل انجام دادید از مسیر تنظیمات> پیوندهای یکتا روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید تا فایل htaccess. جدید در هاست دایرکت ادمین ساخته شود.

گاهی نیز پیش می‌آید که از دستور FollowSymlinks در این فایل استفاده شده باشد که ممکن است دلیل رخ دادن این خطا همین کد باشد. اگر چنین کدی در فایل وجود دارد آن را به SymlinksIfOwnerMatches تغییر داده یا اینکه به صورت کلی خطی که مربوط به این قطعه کد است را به کمک # کامند کرده یا اینکه کلا پاک کنید. سپس فایل را ذخیره کرده و صفحه‌ای که با خطای داخلی سرور مواجه شدید را باز کرده و بررسی کنید که مشکل برطرف شده است یا خیر!

برخی مواقع نیز پیش می‌آید که بخاطر کدنویسی که اشتباها در تایپ صورت می‌گیرد خطا از فایل htaccess. باشد. به عنوان نمونه وقتی از دستور <IfModule> برای اجرای یک سری دستور استفاده شده است، در انتها که باید تگ بسته این دستور یعنی IfModule> وارد شده باشد وجود نداشته باشد یا اینکه برخی کاراکترها اشتباهی تایپ شده باشند که با اصلاح دستور مشکل برطرف خواهد شد.

گاهی نیز پیش می‌آید که از فایل‌هایی با پسوند یا بدون پسوند متفاوت از پسوندهای معمول استفاده می‌کنید که در این صورت از دستور ForceType در فایل .htaccess استفاده می‌شود. به عنوان مثال، زمانی که فایلی با نام X دارید و می‌خواهید در سرور به عنوان فایل php تعریف شود، می‌توانید از کد زیر در فایل .htaccess استفاده کنید.

ForceType application/x-httpd-php

وقتی از قطعه کد بالا در سرورهایی که دارای phpsuexec هستند استفاده کنید، قطعا با خطای 500 مواجه خواهید شد. در این صورت برای اینکه هم مشکل را برطرف کنید و هم اینکه نیاز شما برطرف شود، می‌توانید به جای ForceType از دستور SetHandler مانند نمونه زیر استفاده کنید.

SetHandler application/x-httpd-php

 

3- افزایش مقدار حافظه PHP هاست

 

در صورتی که با خطای HTTP 500 Internal Server در صفحه ورود به وردپرس مواجه شدید این مشکل از سمت میزان حافظه‌ای است که برای php در نظر گرفته شده است. برای رفع مشکل در این حالت باید میزان حافظه PHP هاست را افزایش داد. برای این منظور وارد File Manager هاست سی پنل یا دایرکت ادمین شده و به مسیر public_html/wp-admin مراجعه کنید. حالا یک فایل جدید با نام PHP.ini در این پوشه ساخته و کد زیر را داخل فایل قرار دهید.

memory=64MB

حال مجدد صفحه ورود وردپرس را رفرش کنید، در صورتی که همچنان مشکل باقی بود ممکن است به این خاطر باشد که افزایش حافظه php با استفاده از این فایل انجام نگرفته است که در این صورت می‌توانید کد زیر را داخل فایل wp-config.php که در مسیر نصب وردپرس است قرار دهید.

define('WP_MEMORY_LIMIT', '64M');

اگر به این روش هم موفق به اضافه کردن حافظه php هاست در وردپرس نشدید می‌توانید کد زیر را در انتهای فایل htaccess. قرار دهید.

php_value memory_limit 128M

در صورتی که با استفاده از این روش هم موفق به افزایش حافظه php وردپرس نشدید با میزبانی هاست خود تماس گرفته و درخواست کنید که این کار از سمت میزبانی هاست برای شما انجام گیرد. چرا که در برخی میزبانی‌ها انجام این تغییرات را در سرور از سمت کاربران غیرفعال می‌کنند.

 

4- غیرفعال کردن کلیه افزونه‌های وردپرس

 

عدم سازگاری و ایجاد اختلال در افزونه‌های وردپرس با سایر افزونه‌ها یا قالب وردپرس نیز یکی از دلایل رایجی است که باعث به وجود آمدن ارور 500 وردپرس می‌شود. در چنین حالتی برای اینکه افزونه مخرب را شناسایی کنید این است که اگر خطا بعد از فعال کردن یا آپدیت افزونه خاصی که اخیرا نصب یا آپدیت کردید رخ داده است را غیر فعال کنید. اما اگر چنین حالتی نیست باید کلیه افزونه‌ها در وردپرس را غیرفعال کرده و با هر بار فعال کردن تک تک افزونه‌ها سایت را بررسی کرده و ببینید مشکل 500 با فعال کردن کدام افزونه رخ خواهد داد.

در صورتی که به پیشخوان وردپرس دسترسی دارید کافی است کلیه افزونه‌ها را انتخاب کرده و غیرفعال کنید. اما در غیر این صورت می‌توانید وارد پوشه wp-content در مسیری از public_html که وردپرس را نصب کرده‌اید شده و نام پوشه plugins را به نام دیگری مانند plugins1 تغییر دهید. بعد از تغییر نام(کلیک روی دکمه ذخیره) کلیه افزونه‌ها غیرفعال می‌شوند. در این مرحله سایت را بررسی کنید، اگر مشکل برطرف شده باشد خطای 500 وردپرس از سمت افزونه‌ها است. حال مجددا نام پوشه plugins را به همان حالت اصلی برگردانید و برای شناسایی افزونه مخرب با فعال کردن هر افزونه در سایت، یک بار صفحه‌ای که با خطای 500 وردپرس مواجه شدید را بررسی کنید. بعد از اینکه با فعال کردن یک افزونه خزا رخ داد، افزونه مخرب شناسایی می‌شود که می‌توانید آن را غیرفعال کرده و مشکل افزونه را برطرف کنید یا اینکه از افزونه جایگزین استفاده کنید.

 

5- جایگزینی اسکریپت وردپرس

 

اگر به روش‌های بالا موفق به رفع خطای 500 در وردپرس نشدید آخرین کاری که باید انجام دهید این است که آخرین نسخه وردپرس را دانلود کرده و جایگزین نسخه فعلی کنید. برای این منظور بعد از دانلود فایل ZIP وردپرس، پوشه wp-content و فایل wp-config.php را از فایل زیپ حذف کنید. سپس پوشه‌ها و فایل‌های باقی مانده را از پوشه wordpress به مسیر اصلی برگردانید. حالا از فایل‌ها و پوشه‌های باقی مانده یک خروجی با فرمت zip تهیه کرده و در مسیری که وردپرس نصب شده است آپلود کرده و پس از خارج کردن از حالت زیپ به کمک راست کلیک کردن روی فایل و انتخاب گزینه Extract، آنها را با فایل‌ها و پوشه‌های دیگر در هاست جایگزین کنید.

اگر با این روش هم مشکل برطرف نشد تنها راه باقی مانده این است که از میزبانی هاست خود برای برطرف کردن مشکل کمک بگیرید. بنابراین یک تیکت برای پشتیبانی هاست ارسال کنید.

 

خطای internal server error در جوملا

 

جوملا نیز مشابه وردپرس چنین حالت‌هایی دارد. در صورتی که با خطای 500 در جوملا مواجه شده‌اید دلیل به وجود آمدن خطا می‌تواند از سمت سطح دسترسی فایل‌ها، فایل htaccess، پلاگین‌های نصب شده در جوملا، میزان حافظه PHP یا تغییرات در هسته برنامه نویسی جوملا رخ داده باشد که برای برطرف کردن خطای 500 در جوملا نیز می‌توانید مشابه وردپرس عمل کنید.

کلیه حالت‌ها در جوملا نیز مشابه وردپرس هستند یا اینکه تفاوت جزئی دارند، جز مورد چهارم که در این مورد مسیر فایل‌های پلاگین متفاوت است و باید به روش‌هایی که برای غیرفعال کردن پلاگین در جوملا وجود دارد عمل کنید.

رفع ارور 500 در iis

 

رفع ارور 500 در iis

 

در صورتی که با ارور 500 در iis که مربوط به ماکروسافت است مواجه شده باشید، خطای داخلی سرور به شکل‌های زیر نمایش داده خواهد شد.

500.0 - Module or ISAPI error occurred.
500.11 - Application is shutting down on the web server.
500.12 - Application is busy restarting on the web server.
500.13 - Web server is too busy.
500.15 - Direct requests for Global.asax are not allowed.
500.19 - Configuration data is invalid.
500.21 - Module not recognized.
500.22 - An ASP.NET httpModules configuration does not apply in Managed Pipeline mode.
500.23 - An ASP.NET httpHandlers configuration does not apply in Managed Pipeline mode.
500.24 - An ASP.NET impersonation configuration does not apply in Managed Pipeline mode.
500.50 - A rewrite error occurred during RQ_BEGIN_REQUEST notification handling. A configuration or inbound rule execution error occurred. Note Here is where the distributed rules configuration is read for both inbound and outbound rules.
500.51 - A rewrite error occurred during GL_PRE_BEGIN_REQUEST notification handling. A global configuration or global rule execution error occurred. Note Here is where the global rules configuration is read.
500.52 - A rewrite error occurred during RQ_SEND_RESPONSE notification handling. An outbound rule execution occurred.
500.53 - A rewrite error occurred during RQ_RELEASE_REQUEST_STATE notification handling. An outbound rule execution error occurred. The rule is configured to be executed before the output user cache gets updated.
500.100 - Internal ASP error.

برطرف کردن خطا در این حالت هم مشابه کارهایی است که در سایر روش‌ها گفته شد. یعنی با استفاده از اصلاح سطح دسترسی، بررسی فایل htaccess یا سایر موارد که برای سرورهای ویندوزی مناسب است استفاده کنید. برای آشنایی بهتر با خطای 500 در سرورهای ویندوزی می‌توانید از این لینک کمک بگیرید.

 

خطای internal server error در تلگرام

 

گاهی اوقات کاربران تلگرام نیز در صفحاتی مثل حذف اکانت تلگرام یا استفاده از تلگرام در حالت وب با این خطا مواجه می‌شوند. با توجه به توضیحاتی که تا اینجای مقاله داده شد، حتما متوجه این مسئله شدید که خطای 500 به صورت عمومی سمت سرور است یا اینکه یک خطای برنامه نویسی باعث ایجاد آن شده است. در تلگرام زمانی این خطا به وجود می‌آید که یا تلگرام در حال آپدیت کردن قرار دارد یا اینکه مشکلی در سرور رخ داده باشد که موقتی است و در زمانی کوتاه برطرف خواهد شد. بنابراین در صورتی که با خطای 500 در تلگرام مواجه شدید، دقایقی صبر کنید تا مشکل از سمت تلگرام بررسی و رفع گردد.

خطای internal server error در تلگرام

البته برطرف شدن خطای 500 در چنین حالتی صرفا محدود به تلگرام نیست. در سایر سایت‌های این چنینی که قالبا شامل شبکه‌های اجتماعی یا سرویس‌های آنلاین مانند جیمیل هستند، وقتی چنین خطایی رخ می‌دهد نیز همین اتفاق می‌افتد و تنها راه ممکن برای شما این است که تا برطرف شدن مشکل از سوی سرویس دهنده منتظر بمانید.

 

امیدوارم که راهکارهای معرفی شده در این مقاله مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و به کمک آنها بتوانید خطای 500 و ارور internal server error 500 را در سایت خود برطرف کنید.

 


از دست ندهید:افزایش سرعت سایتدانلود pdf آموزش رفع خطای 500


 

نظرات

captcha Refresh
سایت قیاس

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

آخرین محصولات