بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد قیاس (مقایسه هاستینگ ها) کاملا محفوظ می باشد

رفع خطای صفحه سفید وردپرس و سفید شدن صفحه مدیریت وردپرس

رفع خطای صفحه سفید وردپرس و سفید شدن صفحه مدیریت وردپرس
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/10/28 0 نظر

یکی از مشکلات رایجی که برای سایت‌های وردپرسی پیش می‌آید سفید شدن صفحه مدیریت وردپرس یا سفید شدن صفحه wp-login.php وردپرس است که وقتی چنین حالتی رخ دهد با عنوان صفحه سفید، صفحه مرگ وردپرس و کفن سفید وردپرس وردپرس شناخته می‌شود که در زبان لاتین به چنین حالتی خطای The WordPress White Screen Of Death گفته می‌شود. وقتی با صفحه سفید وردپرس روبه‌رو شوید، هیچگونه محتوایی در صفحه نمایش داده نمی‌شود.

در صفحه سفید وردپرس شما با یک صفحه کاملا سفید روبه‌رو هستید که اگر سورس صفحه را هم به کمک ابزار Inspect Element بررسی کنید هیچگونه محتوایی برای نمایش در صفحه در آن وجود نخواهد داشت. در واقع مثل این می‌ماند که هیچ داده ای از سمت هاست و سرور برای شما ارسال نمی‌شود و شما صرفا با یک صفحه HTML خالی روبه‌رو هستید.

وقتی مشکل سفید شدن سایت در وردپرس رخ دهد، دو حالت برای ان وجود دارد. در حالت اول سفید شدن صفحه وردپرس در تمامی صفحات وجود دارد که اگر چنین باشد باید روش‌های بیشتری را برای برطرف کردن خطا دنبال کنید. اما در حالت دوم اگر خطا صرفا در بخش پیشخوان وردپرس یا صفحه ورود به وردپرس باشد نیاز به انجام روش‌های کمتری برای رفع مشکل سفید شدن سایت هستید.

معمولا صفحه مرگ وردپرس بخاطر ایجاد اشتباهات در کدنویسی سایت یا پایین بودن میزان حافظه PHP رخ خواهد داد. در این مقاله قصد دارم به نحوه برطرف کردن ارور صفحه سفید مرگ در وردپرس بپردازم.

آموزش رفع خطای صفحه مرگ در وردپرس

 

رفع خطای صفحه سفید وردپرس

 

وقتی خطای صفحه سفید شدن وردپرس نمایش داده شود، در صفحاتی که چنین مشکلی رخ داده باشد هیچ پیغام خطا یا محتوای خاصی نمایش داده نمی‌شود و شما فقط با یک صفحه خالی در مرورگر خود مواجه هستید. ممکن است این مشکل موقتی باشد یا اینکه قبلا رخ داده باشد و در مرورگر به حالت کش شده نمایش داده شود، بنابراین قبل از اینکه شروع به رفع خطا به روش‌هایی که در ادامه توضیح خواهم داد بکنید، بهتر است که کوکی و کش مرورگر خود را برای اطمینان پاک کرده و مجددا بررسی کنید. حال که مطمئن شدید خطای کفن سفید وردپرس رخ داده است، حال به ترتیب مراحلی که برای شناسایی علت سفید شدن سایت وجود دارد را به ترتیب دنبال کنید تا ابتدا منشا مشکل را پیدا کنید و سپس به کمک راهکارهای معرفی شده اقدام به رفع خطا کنید.

فعال کردن حالت دیباگ وردپرس

 

1- حالت دیباگ وردپرس را فعال کنید

 

وردپرس دارای یک قابلیت تعمیر داخلی است که به کمک آن می‌توانید منشا بسیاری از مشکلات را شناسایی کنید. این ابزار به عنوان دیباگ وردپرس یا wordpress debug شناخته می‌شود که با فعال کردن آن اگر خطایی در کدهای برنامه نویسی وجود داشته باشد یا اینکه هاست شما با برخی محدودیت‌ها در اجرای کدهای برنامه نویسی مواجه باشد، به راحتی با فعال کردن دیباگ وردپرس می‌توانید آنها را شناسایی کنید.

برای فعال کردن دیباگ وردپرس باید یک قطعه کد را داخل فایل wp-config.php قرار دهید. برای این منظور ابتدا وارد هاست خود شده و سپس روی گزینه File Manager کلیک کنید تا به مسیر فایل‌ها در هاست هدایت شوید. یا اینکه می‌توانید از طریق FTP مسیر public_html را دنبال کرده و سپس در مسیری که وردپرس در آن نصب شده است به دنبال فایل wp-config.php که در کنار سایر فایل‌ها و پوشه‌های اصلی وردپرس قرار دارد اضافه کنید.

در صورتی که از هاست سی پنل استفاده می‌کنید روی فایل wp-config.php راست کلیک کرده و گزینه Edit را برای ورود به صفحه ویرایش فایل انتخاب کنید. سپس به انتهای این فایل رفته و کد زیر را در انتهای این فایل قرار دهید.

error_reporting(E_ALL); ini_set('display_errors', 1);

define( 'WP_DEBUG', true);

ویرایش WP_DEBUG

ممکن است این کد از قبل در این فایل وجود داشته باشد. بنابراین بهتر است با استفاده از دکمه‌های ترکیبی CTRL + F ابتدا مقدار WP_DEBUG را جستجو کنید. اگر نتیجه‌ای حاصل نشد کد بالا را در فایل قرار دهید. اما اگر این کد از ابتدا وجود داشت دقت کنید که مقدار آن روی TRUE قرار داشته باشد. مقدار دیگری که برای دیباگ وردپرس قابل استفاده است FALSE می‌باشد که به معنی غیرفعال کردن دیباگ در وردپرس است. پس اگر در حین مواجه شدن با صفحه سفید وردپرس، مقدار دیباگ روی false قرار داشت آن را به true تغییر داده و در نهایت با کلیک روی دکمه SAVE فایل را ذخیره کنید.

بعد از فعال کردن دیباگ وردپرس اگر صفحه‌ای که با خطای سفید شدن سایت در وردپرس مواجه شدید را مجددا رفرش کنید با قطعه کدهایی در صفحه که به صورت زیر هستند مواجه خواهید شد.

Cannot redeclare get_posts() (previously declared in /var/www/html/wordpress/wp-includes/post.php:1874) in /var/www/html/wordpress/wp-content/plugins/my-test-plugin/my-test-plugin.php on line 38

این خط به این معنی است که فایلی با نام my-test-plugin.php که در پوشه my-test-plugin افزونه‌های وردپرس قرار دارد، در خط 38 با مشکل مواجه شده و به خاطر خطا در کدنویسی و یا ایجاد اختلال با سایر افزونه‌ها، صفحه سفید وردپرس نمایش داده می‌شود که در چنین حالتی کافی است افزونه مورد نظر را غیرفعال کنید. بعد از غیرفعال سازی نیز می‌توانید با بررسی کدهای خط 38 که در انتخا ذکر شده است، مشکل را بررسی کرده و پس از رفع مشکل مجددا افزونه را غیرفعال کنید.

 

2- غیرفعال کردن کلیه افزونه‌ها در وردپرس

 

وقتی اقدام به آپدیت افزونه یا نصب افزونه جدیدی در سایت وردپرسی خود می‌کنید، یک سری کدها و دستورات جدید در دیتابیس وارد شده و وظیفه‌ای که برای آنها در نظر گرفته شده است را دارند. حال در برخی مواقع به دلیل بالا بودن تعداد افزونه‌های نصب شده در وردپرس یا به هر دلیل دیگری ممکن است که کدها با اختلال روبه‌رو شده و درست اجرا نشوند که در این صورت افزونه‌ها منشا مشکل صفحه سفید وردپرس خواهند بود.

برای رفع مشکل در چنین حالتی کافی است ابتدا تمامی افزونه‌ها را غیرفعال کنید. حال ممکن است که دو حالت پیش بیاید.

  1. اگر مشکل صفحه سفید شدن وردپرس رفع نشود باید به دنبال مورد دیگری برای رفع خطای مرگ وردپرس بروید. چرا که به دلیل غیرفعال بودن کلیه افزونه‌ها خطا از سمت افزونه نبوده و ممکن است از قالب باشد.
  2. اگر مشکل سفید شدن وردپرس برطرف گردد، مشخص خواهد شد که خطا به دلیل ایجاد اختلال در اجرای یکی از افزونه‌ها رخ داده است. در چنین شرایطی کافی است افزونه‌ها را غیرفعال کنید. سپس بعد از فعال کردن هر افزونه یک بار سایت را رفرش کنید کرده و از صحت برطرف شدن خطا مطمئن شوید. این کار را تا جایی ادامه دهید که با فعال کردن یک افزونه خاص مجددا با صفحه سفید مرگ وردپرس مواجه شوید. در این صورت افزونه مورد نظر شناسایی خواهد شد که می‌توانید آن را غیرفعال کرده و پس از بررسی کدهای افزونه مشکل را برطرف کنید یا اینکه از افزونه جایگزین برای این کار استفاده کنید.

ممکن است در طی انجام این کار به پیشخوان وردپرس برای غیرفعال کردن افزونه‌ها دسترسی نداشته باشید.

ابتدا وارد هاست خود شده و سپس به قسمت File Manager در هاست مراجعه کنید. حالا پس از اینکه ورود شما با موفقیت انجام گرفت، وارد مسیر /public_html/wp-content/ شوید.

ویرایش فایل پلاگین در سی پنل

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید پوشه‌ای به نام plugins وجود دارد که باید روی این پوشه راست کلیک کرده و گزینه Rename را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه پنرجه‌ای مشابه تصویر زیر نمایش داده خواهد شد که می‌تواند نام دلخواه خود را در آن وارد کنید.

تغییر نام پوشه پلاگین

در این پوشه هر افزونه‌ای که نصب می‌کنید قرار خواهد گرفت. در نتیجه اگر نام این پوشه را تغییر دهید به دلیل ایجاد اشکال در آدرس دهی افزونه‌ها، همه افزونه‌های سایت غیرفعال خواهند شد که پس از غیرفعال سازی می‌توانید صفحه سایت در حالتی که مشکل برطرف شده است را مشاهده کنید. اما در غیر این صورت باید از دیگران برای رفع مشکل کمک بگیرید.

در هاست دایرکت ادمین نیز کافی است همین کار را انجام دهید. یعنی نام پوشه افزونه‌ها در File Manager هاست را به یک نام دلخواه مانند plugins1 تغییر دهید تا افزونه‌ها غیرفعال شوند. سپس بررسی کنید و اگر مشکل برطرف شده بود همه افزونه‌ها به جز افزونه مخرب را فعال کنید.

 

3- غیر فعال کردن قالب فعلی استفاده از قالب پیشفرض در وردپرس

 

در برخی مواقع به وجود آمدن ارور صفحه سفید در وردپرس می‌تواند بخاطر خطاهای کدنویسی و اختلالی که قالب با وردپرس یا افزونه‌های سایت به وجود آمده است باشد. در چنین شرایطی کافی است قالب سایت را تغییر داده و از قالب‌های رسمی وردپرس استفاده کنید. اما اگر به پیشخوان وردپرس برای ورود دسترسی ندارید، می‌توانید به همان شیوه غیرفعال کردن افزونه عمل کنید. یعنی وارد هاست خود شده و به مسیر /public_html/wp-content/ رفته و همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید پوشه‌ای به نام themes وجود دارد که در این پوشه هر قالبی که در وردپرس نصب می‌کنید قرار خواهد گرفت. حال کافی است روی پوشه themes راست کلیک کرده و گزینه Rename را انتخاب کنید.

غیر فعال کردن قالب در وردپرس

بعد از انتخاب این گزینه پنجره‌ای مشابه تصویر زیر باز می‌شود که می‌توانید نام آن را روی themes1 قرار داده و در نهایت روی دکمه SAVE کلیک کنید.

تغییر نام پوشه Themes در کنترل پنل سی پنل

در این صورت قالب فعلی غیرفعال می‌شود که باید مجددا را راست کلیک کردن و انتخاب گزینه Rename نام قبلی را برای پوشه قرار دهید. در این حالت به صورت خودکار یکی از قالب‌های پیشفرض وردپرس فعال خواهد شد که اگر مشکل از سمت قالب باشد با رفرش کردن صفحه خواهید دید که مشکل صفحه سفید مرگ در وردپرس برطرف شده است. در صورتی که با استفاده از قالب پیشفرض وردپرس مشکل برطرف شود به احتمال خیلی زیاد علت آن از سمت فایل functions.php قالب است که برای رفع مشکل باید این فایل را بررسی کنید. در صورتی که نسخه بک آپ و اصلی این فایل را دارید، می‌توانید با جایگزین کردن نسخه اصلی از صحت این موضوع مطمئن شده و با بررسی کدهایی که در این فایل وجود دارد مشکل را برطرف کنید.

 

4- بالا بردن میزان حافظه PHP در وردپرس

 

گاهی اوقات پیش می‌آید که به دلیل استفاده بیش از حد از حافظه رم، که می‌تواند به دلیل وجود افزونه‌ای که دارای توابع خراب است یا حتی به دلیل نصب پوسته‌ای که مشکل دارد میزا حافظه مورد نیاز برای اجرای فایل‌های PHP پاسخگو نبوده و با خطای سفید شدن صفحه وردپرس مواجه شوید. در چنین حالتی به دلیل محدودیتی که در اجرای فایل‌های php توسط فایل php.ini توسط مدیر سرور اعمال شده است باید به کمک روش‌هایی که وجود دارد میزان حافظه اجرای php را برای رفع مشکل افزایش دهید. برای این منظور وارد File Manager هاست سی پنل یا دایرکت ادمین شده و به مسیر public_html/wp-admin مراجعه کنید. حالا یک فایل جدید با نام PHP.ini در این پوشه ساخته و کد زیر را داخل فایل قرار دهید.

memory=64MB

حال مجدد صفحه‌ای از سایت را که با خطای سفید شدن مواجه شدید را رفرش کنید، در صورتی که همچنان مشکل باقی بود ممکن است به این خاطر باشد که افزایش حافظه php با استفاده از این فایل انجام نگرفته است که در این صورت می‌توانید کد زیر را داخل فایل wp-config.php که در مسیر نصب وردپرس است قرار دهید.

define('WP_MEMORY_LIMIT', '64M');

اگر به این روش هم موفق به اضافه کردن حافظه php هاست در وردپرس نشدید می‌توانید کد زیر را در انتهای فایل htaccess. قرار دهید. برای این منظور وارد هاست خود شده و بعد از اینکه وارد File Manager شدید به مسیر public_html مراجعه کنید. سپس فایل htaccess. را پیدا کنید و با راست کلیک کردن و انتخاب گزینه Edit به صفحه ویرایش فایل هدایت شده و کد زیر را در مکان مناسبی از فایل قرار دهید.

php_value memory_limit 128M

از آنجایی که که فایل‌هایی که نام آنها با نقطه آغاز می‌شود، مخفی هستند برای مشاهده این فایل در هاست سی پنل لازم است روی گزینه Settings که در بالای صفحه قرار دارد کلیک کرده و پس از انتخاب تیک گزینه Show Hidden Files (dotfiles) روی دکمه Save کلیک کنید.

بالا بردن میزان حافظه PHP در وردپرس

در صورتی که با استفاده از این روش هم موفق به افزایش حافظه php وردپرس نشدید با میزبانی هاست خود تماس گرفته و درخواست کنید که این کار از سمت میزبانی هاست برای شما انجام گیرد. چرا که در برخی میزبانی‌ها انجام این تغییرات را در سرور از سمت کاربران غیرفعال می‌کنند.

 

5- تغییر سطح دسترسی به فایل‌ها در هاست

 

گاهی اوقات هم پیش می‌آید که به دلیل ایجاد تغییر در سطح دسترسی به فایل‌های هاست با مشکل سفید شدن وردپرس مواجه شوید. زمانی که سطح دسترسی در فایل‌های وردپرس تغییر می‌کند، دسترسی به فایل‌ها و پوشه‌ها برای گروهی از کاربران خاص در دسترس خواهد بود که هر یک از این گروه‌ها نیز قابلیت خواندن و نوشتن(مشاهده و ویرایش) روی دایرکتوری یا فایل مورد نظر را خواهند داشت. پس اگر حالتی رخ دهد که برای گروهی از این کاربران دسترسی به فایل یا پوشه مورد نظر فراهم نباشد مشکل صفحه سفید وردپرس رخ خواهد داد که برای رفع این مشکل کافی است سطح دسترسی فایل‌ها در هاست را به همان سطح دسترسی استاندارد تغییر دهید.

برای این منظور اگر از هاست سی پنل استفاده می‌کنید وارد هاست خود شده و روی گزینه File Manager کلیک کنید. در مرحله بعد به مسیر Public_html رفته و در جایی که وردپرس را نصب کرده‌اید کلیه پوشه‌ها و فایل‌های اسکریپت وردپرس که معمولا با wp آغاز می‌شوند را بررسی کنید. در این بررسی شما باید ستون permission را بررسی کرده و اعدادی که برای هر فایل و پوشه قرار دارد را در صورت مغایرت داشتن اصلاح کنید.

تغییر سطح دسترسی به فایل‌ها در هاست

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید سطح دسترسی برای پوشه‌ها روی 755 و برای فایل‌ها روی 644 قرار دارد. اگر سطح دسترسی چیزی غیر از این موارد بود باید آنها را اصلاح کنید. علاوه بر این دقت کنید که در این حالت لازم است که فایل‌های داخل هر یک از این پوشه‌ها را نیز بررسی کنید که روی حالت 644 قرار داشته باشند. برای تغییر سطح دسترسی نیز کافی است روی فایل یا پوشه مورد نظر راست کلیک کرده و گزینه Change Permissions را انتخاب کنید.

Change Permissions

سپس در پنجره باز شده مقادیر ذکر شده(755 برای پوشه‌ها و 644 برای فایل‌ها) را تنظیم کرده و روی دکمه Save کلیک کنید تا سطح دسترسی فایل‌ها در هاست تغییر پیدا کند.

تغییر سطح دسترسی در سی پنل

در سایر کنترل پنل‌های هاست مانند دایرکت ادمین و پلسک نیز باید همین کار را انجام دهید، با این تفاوت که تغییر سطح دسترسی در این دو کنترل پنل با ظاهری متفاوت‌تر در دسترس است.

در صورتی که به SSH هاست و سرور دسترسی دارید هم می‌توانید با اجرای دستورات زیر در مسیری که وردپرس نصب شده است سطح دسترسی را اصلاح کنید.

sudo find . -type f -exec chmod 664 {} +

sudo find . -type d -exec chmod 775 {} +

sudo chmod 660 wp-config.php

در استفاده از کدهای بالا در صورت داشتن دسترسی به SSH این نکته را به خاطر داشته باشید که اگر دانش کافی برای این کار را ندارید هیچگاه از این کدها استفاده نکنید و صرفا از یک مدیر سرور برای انجام این کار کمک بگیرید. چرا که استفاده نادرست از کدهای بالا ممکن است باعث شود که دسترسی به فایل‌ها در سایت شما برای سایرین فراهم باشد.

 

6- سفید شدن وردپرس بعد از آپدیت وردپرس

 

وقتی نسخه جدیدی از وردپرس منتشر می‌شود بسیاری از فایل‌های این سیستم مدیریت محتوا دستخوش تغییرات شده و کدهای برنامه نویسی در آن تغییر پیدا می‌کند. حال ممکن است به هر دلیلی و درست در زمانی که در حال اپدیت نسخه جدید وردپرس هستید، مشکلی در دانلود فایل از طریق مخزن وردپرس رخ داده و برخی فایل‌ها به صورت ناقص آپدیت شوند. در چنین حالتی شما دو نوع فایل دارید که برخی از آنها مربوط به نسخه قبلی وردپرس و برخی دیگر مربوط به نسخه جدید وردپرس هستند. روشن است که در چنین حالتی ناهماهنگی با فایل‌ها و دستورات رخ داده و خطاهایی مانند صفحه سفید وردپرس یا سفید شدن صفحه ورود به مدیریت وردپرس رخ دهد.

برای رفع مشکل در چنین حالتی بهتر است که وردپرس را به صورت دستی آپدیت کنید. یعنی فایل وردپرس را از طریق سایت رسمی وردپرس به آدرس fa.wordpress.org دریافت کنید. سپس فایل دانلودی را باز کرده و پوشه wordpress را از درون آن استخراج کنید. حال در این مرحله وارد این پوشه شده و فایل wp-config.php(در صورت وجود) و پوشه wp-content را از درون آن حذف کنید. حال در این مرحله از کلیه پوشه‌ها و فایل‌های باقی مانده یک نسخه فشرده با فرمت zip. تهیه کرده و آن را در مسیری از هاست که وردپرس در آن نصب شده است آپلود کنید.

پس از آپلود شدن، فایل زیپ را به کمک قابلیت Extract هاست از حالت فشرده خارج کنید تا پوشه‌ها و فایل‌های وردپرس با نسخه جدید جایگزین شده و وردپرس به صورت دستی آپدیت شود. بعد از انجام این کار اگر منشا مشکل سفید شدن صفحه وردپرس به این دلیل باشد خطا رفع خواهد شد.

 

7- پاک کردن کش وردپرس

 

در برخی از موارد که احتمال رخ دادن آن بسیار پایین است دیده شده است که خطای سفید شدن وردپرس صرفا در صفحه اصلی رخ داده است و در سایر صفحات سایت و پیشخوان وردپرس چنین مشکلی وجود ندارد. در چنین حالتی دلیل سفید شدن سایت به افزونه کش که از آن استفاده می‌کنید بر می‌گردد که برای رفع مشکل کافی است حافظه کش را خالی کنید.

پاک کردن کش وردپرس

در صورتی که از افزونه‌های کش در وردپرس استفاده می‌کنید قابلیتی با عنوان خالی کردن کش یا Clear Cache در بخش تنظیمات این افزونه‌ها وجود دارد که کافی است به تنظیمات افزونه رفته و با مراجعه به این بخش حافظه افزونه کش وردپرس را خالی کنید. بعد از پاک کردن کش وردپرس ترجیحا کش مرورگر خود را نیز پاک کرده و یا از افزونه‌ای که پیش از این با استفاده از آن سایت را باز نکرده‌اید صفحه اصلی را باز کنید. در این صورت اگر مشکل از سمت کش وردپرس باشد، صفحه اصلی لود شدن و خطا برطرف خواهد شد.

 

8- رفع مشکل صفحه سفید وردپرس به کمک wp-config.php

 

روش دیگری هم که برای رفع مشکل وجود دارد این است که فایل wp-config.php که در file manager هاست و در مسیر نصب وردپرس قرار دارد را باز کرده و کدهای زیر را به انتهای این فایل اضافه کنید.

/** Trick for long posts */
ini_set('pcre.recursion_limit',20000000);
ini_set('pcre.backtrack_limit',10000000);

حال فایل را ذخیره کرده و یک بار صفحه سفید وردپرس را که با آن مواجه شده‌اید را رفرش کنید. به احتمالا زیاد اگر به کمک روش‌های بالا مشکل برطرف نشود با این روش بتوانید مشکل خود را برطرف کنید.

 

9- خطاهای Syntax Errors و سفید شدن وردپرس

 

گاهی اوقات هم پیش می‌آید که در حال ویرایش و شخصی سازی کدهای برنامه نویسی در قالب یا افزونه‌های استفاده شده در وردپرس هستید. حال ممکن است در چنین زمانی سهوا یک کاراکتر اشتباه را در کدهای برنامه نویسی وارد کنید که بعد از آپدیت فایل مربوطه با مشکل سفید شدن وردپرس مواجه شوید. برای اینکه این حالت رخ ندهد پیشنهاد می‌کنیم به کمک برنامه‌های ویرایشگر کد پیشرفته مثل Atom یا Sublime Text 3 کدهای برنامه نویسی خود را ویرایش کنید که اگر خطایی در کدنویسی و املای واژگان دستورات وجود داشت به راحتی به کمک این برنامه‌ها قابل شناسایی باشد. چرا که این ویرایشگرها این امکان را دارند که با ابزار ساده‌ای مانند کلیک کردن روی قطعه دستوری که اشتباها وارد شده است دستور صحیح را جایگزین کنند.

همچنین پیشنهاد می‌کنیم قبل از اینکه کوچکترین تغییراتی را در فایل‌های php ایجاد کنید، یک نسخه پشتیبان از آنها تهیه کنید تا اگر مشکلی در کدنویسی وجود داشت بتوانید به راحتی با جایگزین کردن نسخه اصلی فایل مشکل را سریعا حل کرده و سپس با صبر و حوصله اقدام به شخصی سازی کدها کنید.

 

10- تعمیر دیتابیس وردپرس و رفع مشکل سفید شدن وردپرس

 

گاهی اوقات دلیل سفید شدن صفحات در وردپرس از سمت دیتابیس است که در این حالت می‌توانید با تعمیر کردن دیتابیس از طریق ابزار Repair که در phpmyadmin هاست قرار دارد مشکل را برطرف کنید. برای استفاده از این قابلیت کافی است وارد phpmyadmin شده و سپس دیتابیس مربوط به وردپرس را انتخاب کنید. سپس به کمک repair database اقدام به تعمیر دیتابیس وردپرس کنید.

البته این نکته را به خاطر داشته باشید که قبل از استفاده از این ابزار حتما یک نسخه بک آپ از دیتابیس فعلی تهیه کنید تا اگر مشکل دیگری به وجود آمد بتوانید با جایگزین کردن نسخه فعلی از به وجود آمدن مشکلات بیشتر جلوگیری کنید.

 

 

رفع مشکل صفحه سفید وردپرس

 

11- از یک توسعه دهنده وردپرس کمک بگیرید

 

گاهی اوقات ممکن است که هیچ یک از روش‌های توضیح داده شده در بالا نتواند مشکل شما را برطرف کند یا اینکه آشنایی کافی برای استفاده از این روش‌ها را نداشته باشید. در چنین شرایطی تنها راه ممکن که برای شما باقی مانده این است که از یک توسعه دهنده وردپرس برای رفع مشکلی سفیدی وردپرس کمک بگیرید.

نظرات

captcha Refresh
سایت قیاس

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

آخرین محصولات